Prvý trailer veľkofilmu Napoleon s Joaquinom Phoenixom

Ešte vo februári tohto roka sme vás informovali o pripravovanom seriáli o Napoleonovi Bonapartem od HBO, ktorý vzniká pod producentskou záštitou Stevena Spielberga. Seriál má byť inšpirovaný scenárom slávneho Stanleyho Kubricka, ktorému sa svoj veľkofilm nikdy nepodarilo nakrútiť.

Napoleon Ridleyho Scotta


Apple TV však má s touto významnou historickou osobnosťou vlastný plán a ním je historická snímka od ďalšieho legendárneho režiséra Ridleyho Scotta a scenáristu Davida Scarpu. V roli slávneho francúzskeho generála sa v novom filme Napoleon ukáže populárny Joaquin Phoenix a po jeho boku bude stáť Vanessa Kirby v úlohe generálovej manželky Joséphine. Phoenix s režisérom v minulosti spolupracoval na kultovej snímke Gladiátor. Pod Scottovou taktovkou tak herec už raz dokázal stvárniť neúprosného panovníka a nič iné sa od neho neočakáva ani teraz, keď je už niekoľko rokov v oscarovej forme. Len nedávno zažiaril v psychologickej dráme Ariho Astera On sa bojí a v roku 2019 v oslavovanom komiksovom príbehu Joker.


Historický životopisný film má pojednávať o Napoleonovom pôvode a jeho postupnom získavaní moci a vplyvu, ale tiež o jeho celoživotnej láske k Joséphine.


Ridley Scott je majster v nakrúcaní klasických veľkolepých výpravných snímok. Dokázal to nie len v roku 2000 filmom Gladiátor, ale aj pri filme Kráľovstvo nebeské (2005), Robin Hood (2010) či naposledy pri mimoriadne vydarenom Poslednom súboji (2021), a tak aj Napoleon má ambície zapísať sa do dejín ako jeden z tých veľkých počinov, ktoré sa už dnes bežne nenakrúcajú. Našťastie, Ridley Scott tu stále je, aby prinášal príbehy, ktorých je v súčasnosti veľký nedostatok. 


Silná filmová jeseň

Nedávno sme vás informovali aj o pripravovanom historickom epose od spoločnosti Apple Vrahovia mesiaca kvetov ďalšieho hollywoodskeho velikána Martina Scorseseho, ktorý do kín príde v októbri. Apple tak môže túto jeseň očakávať veľký nápor divákov nie len v kinách, ale aj na svojej streamovacej službe, keďže Napoleon dorazí na veľké plátno zhruba mesiac po Scoreseseho westerne a neskôr budú obidva filmy dostupné tiež online. 

 

Film Napoleon príde do slovenských kín 23. novembra 2023Spracoval: Matúš Trišč

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno