Premiéra druhého Gladiátora sa blíži! Pozrite sa na prvé zábery z filmu.

Pred pár rokmi to znelo len ako fámy, no teraz je to skutočnosť. Gladiátor 2 naozaj príde do kín ešte tento rok. Portál Vanity Fair zverejnil prvé zábery z filmu, ktoré ukazujú hviezdnych predstaviteľov nového veľkofilmu. 


V hlavnej úlohe Lucia sa predstaví Paul Mescal, v súčasnosti veľmi obľúbený írsky herec, ktorý si za rolu vo filme Aftersun vyslúžil nomináciu na Oscara. Mescal prevezme rolu cisárovho synovca po hercovi Spencerovi Treat Clarkovi, ktorý si Lucia zahral ešte ako dieťa. 


Prvé zábery z filmu odhaľujú aj Pedra Pascala, seriálovú hviezdu z Narcos, Hry o tróny či Last of Us, ktorý stvárňuje Marca Acacia, rímskeho generála. Práve táto postava mala byť v minulosti vycvičená Maximom (Russel Crow), hlavným hrdinom prvého filmu. 


Denzel Washington sa ukáže v úlohe obchodníka so zbraňami, ktorý ovláda svoju vlastnú légiu gladiátorov. 


Príbeh filmu Gladiátor 2 

Lucius (Paul Mescal) žije v prímorskom meste Numidia, kam ho po Maximovej smrti poslala jeho matka Lucilla (do roly sa vráti herečka Connie Nielsen). Oblasť sa však stane cieľom dobyvateľského ťaženia Rímskej ríše. Vojská pod vedením rímskeho generála Marca Acacia (Pedro Pascal) vyplienia jedno z posledných nepodrobených území severnej Afriky a Lucius padne do zajatia. Keď sa ocitne v gladiátorskej aréne, prizerá sa tomu aj jeho odlúčená matka, ktorá ho po rokoch nespoznáva. Jej manželom je práve Marcus Acacius, ktorému česť už dávno nič nehovorí.

Film sľubuje ešte epickejšie súboje medzi gladiátormi, ale aj zvieracími šelmami, než sme mohli vidieť v prvej časti. 

Gladiátor 2 by sa mal do slovenských kín dostať 14. novembra 2024. Prvý trailer filmu by mal doraziť už 9. júlaSpracoval Matúš Trišč

Titulná foto: DreamWorks Distribution

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno