Pripravte sa na poriadnu divočinu s filmom SISU

Autori ním vzdávajú hold nezdolným hrdinom akčných filmov z osemdesiatych rokov, ktorí stoja tvárou v tvár drvivej nepriateľskej presile. Film bol s veľkým ohlasom uvedený na festivale v Toronte.

V recenziách padajú prirovnania k Johnovi Wickovi, Quentinovi Tarantinovi či kultovým westernovým pomstám Sergia Leoneho, a samotní tvorcovia sa vyznávajú z obdivu k Rambovi, Šialenému Maxovi a Smrtonosnej pasci. Žáner je jasný, film sa na nič nehrá a obohrané nápady privádza do zábavne prestrelených extrémov. Skrátka poriadna divočina.


SISU je však skrz naskrz fínsky príbeh o pôsobivom mužovi, čo sa skrátka odmietol vzdať, na pozadí vojnových kulís a nehostinnej laponskej divočiny (hej, už zase divočina). Všetkých fanúšikov akčných filmov poteší už 27. apríla 2023, iba v kinách.


SynopsaNa sklonku druhej svetovej vojny nájde osamelý zlatokop (Jorma Tommila) v laponskej divočine na severe Fínska bohatú zlatú žilu. Keď sa s nájdenou korisťou vydá na cestu do najbližšieho mesta, narazí na ustupujúci oddiel nacistických vojakov vedený neľútostným obersturmführerom SS (Aksel Hennie), ktorý chce zlato zhabať pre svoj oddiel. Bohužiaľ pre celú vojenskú jednotku nejde o obyčajného zlatokopa, ale o mýtickú “armádu jedného muža”, ktorá stelesňuje kvintesenciu fínskeho pojmu “sisu” – nezlomnú odvahu a nepredstaviteľné odhodlanie čeliť akejkoľvek drvivej presile. Bez ohľadu na prekážky si smrtiace komando v osobe jediného muža ide vytrvalo a neúprosne po svoje zlato, hoci by to znamenalo vyzabíjať náckov všetkých do jedného.


 

Zdroj: TS Zuzana Vašková, PR manager


Zdroj plagát/video: Itafilm

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno