Už v septembri sa v Slovenskej filharmónii uskutoční 11. medzinárodná klavírna súťaž Johanna Nepomuka Hummela. Prihlásiť sa môžete do 15. júla 2024!

Od pondelka 9. do nedele 15. septembra 2024 sa v Slovenskej filharmónii v Bratislave uskutoční  11. ročník medzinárodnej klavírnej súťaže Johanna Nepomuka Hummela, rodáka z Bratislavy. Skladateľ študoval u Mozarta, Albrechtsbergera, Salieriho a Haydna. Počas svojho života  bol považovaný za jedného z najväčších skladateľov a klaviristov Európy. Ako skladateľ vynikol predovšetkým v oblasti virtuóznej klavírnej hudby. Klavírna súťaž zviditeľňuje dielo skladateľa,  napomáha aktívnemu pestovaniu jeho odkazu a podporuje kariéru pozoruhodných mladých klaviristov. Tri kolá súťaže sa uskutočnia  v Malej sále Slovenskej filharmónie a budú prístupné pre  verejnosť.


Finále, koncert laureátov a vyhlásenie výsledkov sa uskutoční v nedeľu 15. septembra o 15.00 v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie. Vstupenky na 15. 9. 2024 budú v predaji v Pokladnici SF.


 

Zdroj: redakciu informovala Martina Tolstova, tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie


Titulná foto: víťaz 10. jubilejného ročníka súťaže, Robert Bílý a dirigent Rastislav Štúr


 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno