Tvocovia snímky Invalid opäť prekvapujú. Iba nedávno zverejnili filmovú skladbu Asal, ktorá je rómskym prevedením legendárnej pesničky Úsmev a teraz pridávajú informáciu o tom, že príbeh filmu Invalid vyjde aj v knižnej podobe. Invalid poteší slovenského čitateľa už 8. februára. Čierna komédia Invalid príde do kín 9. februára.

“Táto knižka je o tom, ako sa z Lacka Hundera, môjho najlepšieho kamaráta, stala legenda. Je o nás, o kamarátstve, hneve, rodine, ale aj o múzeu a sebaobrane. A najlepšie je, že ju môžete čítať aj pozerať naraz. Lebo sú v nej perfektné obrázky. Dokonca je k nej aj film, ale na ten budete musieť ísť do kina.”


Takto predstavuje nový slovenský komiks Invalid s podnázvom Netrep kokocynas! zadná strana jeho obálky. Autormi komiksu sú scenárista rovnomennej čiernej komédie Tomáš Dušička a Slavomír Jakab.


Komiks si bude možné kúpiť vo väčšine slovenských kníhkupectiev od 8. februára, film sa začne v kinách premietať od 9. februára. Námet na film, a teda aj komiks zároveň, čerpal Tomáš Dušička v reálnom živote: “V hlave mi rezonovali dva skutočné príbehy, ktoré som si vypočul o mafiánskych praktikách z 90. rokov. Ten prvý bol o mužovi, ktorý si chcel kúpiť drahé rádio na inzerát. Avšak domov sa už nikdy nevrátil. Nakoniec sa ukázalo, že padol do rúk nesprávnym ľuďom a tí ho zavraždili. Druhý príbeh bol o mužovi, ktorý spadol do kanála, z ktorého niekto ukradol poklop. Strávil tam dva dni, kým ho niekto našiel, a po tomto zranení mu zostali trvalé následky.” V príbehu o Invalidovi sa Tomáš nechal inšpirovať a skĺbil ich do jedného prekvapivého príbehu o údržbárovi v múzeu Lacovi Hunderovi (Gregor Hološka). Príbeh o ňom vo filmovom i komiksovom prevedení rozpráva Róm Gabo (Zdeněk Godla), ktorý po nešťastnej udalosti nájde Laca na dne kanála. Po nehode však ostáva na vozíku a keďže je po svojom cholerickom výpade bez rodiny, potrebuje pomoc. Na tú sa ochotne ponúkne práve Gabo, ktorý sa tak vnúti do Lacovho života. Hoci nevyžiadane, v Lacovom živote sa začnú aj vďaka Gabovi diať zmeny.


 

Do kín ho uvedie distribučná spoločnosť CinemArt SK 9. februára 2023.


 

Zdroj: TS Perla Žinčíková

Zdroj foto: CinemArt SK

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno