Už tento víkend sa v Prahe po tretíkrát odohrá festival pop-kultúry Comic Con Prague. Bohatý trojdenný program sa začne v piatok o 13:00 a potrvá až do nedeľného večera.

 

Na svoje si prídu fanúšikovia sci-fi, fantasy, ale aj komiksov, videohier a stolných hier. Súčasťou programu je autogramiáda a fotografovanie so svetovými osobnosťami filmu, literatúry a komiksovej tvorby. Na festivale sa medzi hviezdnymi hosťami objavia herci ako Christopher Lambert známy z filmov Tarzan a Highlander, alebo britský herec Bernard Hill, ktorého môžete poznať ako kráľa Théodena z trilógie Pána Prsteňov, či ako kapitána Titanicu Edwarda Smitha.


Fanúšikovia sa budú môcť stretnúť aj s obľúbenými autormi fantastickej literatúry či dokonca anime seriálov. V plejáde zaujímavých hostí nájdeme aj tváre z populárnych franšíz akými sú Hry o tróny, Star Wars či Harry Potter a Fantastické zvery.


Okrem besied a autogramiád s hosťami sa fanúšikovia môžu tešiť na koncerty filmovej a seriálovej hudby, alebo súťaž Cosplay, ktorú prídu podporiť známi českí aj zahraniční cosplayeri.

Hostia si budú môcť vyskúšať desiatky herných retro konzol, ako aj najmodernejšie videohry a virtuálnu realitu FutureCity , prostredníctvom ktorej budú mať možnosť vidieť a zažiť Prahu budúcnosti.


Na návštevníkov čakajú aj početné tematické kvízy a súťaže vrátane videoherných turnajov. Súčasťou Comic Conu majú byť rôzne výstavy, ako napríklad výstava Lego sôch v životnej veľkosti, alebo prehliadka Star Trek rekvizít a kostýmov a mnohé ďalšie.

Festival Comin Con sa koná 22.-24. apríla v Pražskom Kongresovom centre O2 universum.

 

Spracoval: Matúš Trišč

Zdroj foto: Comiccon.cz

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno