18. septembra sme uzavreli našu FOTOSÚŤAŽ. Jedného výhercu sme vybrali hlasovaním v našej redakcii a ďalšieho ste si svojimi hlasmi zvolili na facebooku počtom hlasov vy. Obom srdečne gratulujeme!

Prvým víťazom našej FOTOSÚŤAŽE, ktorej zámerom bolo vystihnúť atmosféru akéhokoľvek letného festivalu (hudobného, tanečného, divadelného), sa stáva Bohdan Mezei a jeho fotografia s názvom SPADLA Z OBLAKOV. Na zábere je vidno dav ľudí pri pódiu a mladého muža, ktorý vyhodil dievčatko do vzduchu – to práve „padá“ do jeho bezpečného náručia. Porota sa zhodla, že fotografovi sa podarilo zachytiť nielen atmosféru festivalového koncertu, ale aj čaro tohto vzácneho okamihu. Má v sebe silnú emóciu – radosť, ktorá sa mieša s chvíľou napätia a zároveň detskou nevinnosťou, zábavou, spontánnosťou. Zároveň vyjadruje silné puto medzi detským svetom a dospelým.


Iste, naša redakčná porota, ktorú tvorili šéfredaktor Anton Faraonov, marketingový manažér Peter Kürty a redaktorka Zuzana Vachová, to vôbec nemala jednoduché. Do redakcie nám prišlo desiatky veľmi zaujímavých fotografií – napokon, postupujúce do finále ste videli. Pokračuje ďalej Anton Faraonov: Rozhodli sme sa uprednostniť túto fotografiu práve pre čaro okamihu. Byť v správny moment na správnom mieste a pripravený na záber je nesmierne dôležité pre reportážnu fotografiu, dokonca viac ako technická dokonalosť. Celkovo musím povedať, že medzi súťažnými fotografiami boli nesmierne profesionálne vyhotovené snímky. Každá z nich by si zaslúžila ocenenie, ale bohužiaľ, pravidlá nás nútia rozhodnúť sa iba pre jednu a v tomto období zvíťazila poetika a čaro okamihu.“


Kontaktovali sme aj autora fotografie Bohdana Mezeia, aby nám prezradil, na akom festivale a za akých okolností fotografia vznikla. „Fotografia Spadla z oblakov vznikla na maličkom a skoro až súkromnom festivale Drienok. Je to každoročné stretnutie ľudí okolo Projektu Život. Remeselníci, hipisáci, komunita busdriver, trochu tej snahy o sebarozvoj… Už niekoľko rokov sa snažím zachytiť atmosféru tohoto výnimočného stretnutia. A tak počas zlatej hodinky a koncertu medzinárodnej formácie Surealistas (Argentína, Taliansko, Veľká Británia, Bosna) som si všimol, že sa niečo chystá. Roztancovaný otecko chytil ešte viac roztancovanú dcérku a párkrát ju vyhodil vysoko nad seba. Látka detských šatočiek a zlatisté vlásky zavírili vzduchom a ja som sa snažil uloviť ten najlepší moment cez objektív fotoaparátu. Niekedy je fotografia dobrá kvôli výnimočnému okamihu. Niekedy kvôli úžasnému svetlu. A niekedy kvôli pocitu, ktorý v nás vyvoláva. Tu sa všetky tieto aspekty spojili do výnimočného výsledku. Vhodný názov ho už len podčiarkol,“ odpovedal na naše otázky Bohdan Mezei.


Do hlasovanie ste sa zapojili s viac ako 340 hlasmi a vyhrala fotografia z festivalu Pohoda – koncertu interpretky Sigrid. Jej autorom je Jozef Blšák, ktorý sa stáva druhým víťazom našej súťaže. Jeho fotografia získala 45 hlasov, čo bol najvyšší počet pre jednu fotku. Fotka zachytáva atmosféru koncertu, interpretku na pódiu, osvetlenie ako nám pán Blšák napísal, je to jeho obľúbená speváčka.


Obom výhercom srdečne gratulujeme a všetkým, ktorí sa do našej súťaže zapojili, či hlasovali ďakujeme! Výhercovia zároveň získavajú od partnerov súťaže tieto atraktívne ceny:

  1. Hlavnú cenu venoval parkovací systém ParkDots od spoločnosti PosAm (comwww.posam.sk):
    • Darčekový balíček, ktorý obsahuje bluetooth reproduktor, USB kľúč, solárnu nabíjačku, piknikovú deku, tričko a ďalšie hodnotné ceny.

  2. Zberatelia ocenia podpísané albumy z vydavateľstva SLNKO RECORDS:
  3. Kozmetický balíček od spoločnosti Beiersdorf Slovakia s.r.o.:
    • balíček značkovej kozmetiky NIVEA od medzinárodnej kozmetickej spoločnosti, ktorá na našom trhu zastupuje popredné svetové značky.

  4. Vstupenku na premietanie filmu Krásne bytosti v Kine Lumière od spoločnosti FILMTOPIA.

Spracovala: redakcia mojakultura.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno