Herec austrálskeho pôvodu Chris Hemsworth je dnes známy predovšetkým ako severský boh Thor z filmov od štúdia Marvel. Pred rokom 2011, kedy sme ho spoznali ako svojského boha z Asgardu, účinkoval Hemsworth v niekoľkých menej známych rodinných seriáloch.

Prelom v jeho kariére spôsobila vedľajšia rola v úspešnom reštarte Star Treku z roku 2009. Touto úlohou na seba upozornil a odvtedy je v Hollywoode dobre známou a žiadanou tvárou. Aj keď superhrdinké filmy v jeho kariére prevládajú, Hemsworth má na konte aj iné roly, ktoré stoja za zmienku.


V roku 2012 účinkoval v satirickom horore Chata v horách. Premisa tohto filmu môže znieť ako jedno veľké klišé a práve o to ide. Chata v horách je reakciou na otrepané žánrové konvencie vyvražďovacích hororov. Hemsworth v ňom ako urastený hlavný hrdina bojuje spolu so svojimi priateľmi o život a vy si pri tom môžete odškrtávať všetky trefné a vtipné narážky.


O rok neskôr zažiaril v životopisnej dráme Rivali (2013), ktorá sa dodnes drží v rebríčku najlepších biografických aj športových filmov. Herec v ňom stvárnil extrovertného pretekára F1 Jamesa Hunta, ktorý stál proti svojmu najväčšiemu rivalovi. Tým nebol nik iný, ako slávny Rakúšan Niki Lauda.


Za všetky filmy s Thorom spomenieme jeden z najúspešnejších prírastkov do rodiny marveloviek a tým je Thor: Ragnarok (2017). Film od režiséra Taika Waititiho pracoval s charakterom hlavnej postavy. Môžeme si všimnúť, že Thor v tomto filme už viac nebol tým namysleným a vážnym legendárnym bojovníkom. Waititi z neho dostal viac humoru a ľudskej neohrabanosti a tá následne Thorovi tak nejak prischla a už sa jej nikdy úplne nezbavil.


Patrí sa spomenúť aj ďalšie slávne úlohy v akých sa Hemsword objavil. Medzi nimi aj štvrté pokračovanie Mužov v čiernom z roku 2019, alebo úspešný a originálny akčný triler Extraction (2020) od Neflixu, ktorý by sa mal budúci rok dočkať pokračovania.

Chris Hemsworth nedávno oznámil, že si kvôli zdravotnému stavu a po uvedomení si vlastných limitov pri nakrúcaní dokumentárneho seriálu Limitless With Chris Hemsworth (2022), ktorý je paradoxne o prekonávaní ľudských telesných hraníc, dáva pauzu od herectva a chce sa naplno venovať rodine. Herec takisto oznámil, že rozpracované projekty plánuje dokončiť, takže nejaký čas ho na plátnach kín ešte uvidíme. 

 

Spracoval: Matúš Trišč

Zdroj foto: Walt Disney Studios Motion Pictures

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno