Finále festivalu Janáček Brno 2021 si môžete pozrieť aj naživo prostredníctvom platformy operavision.eu. Náš tenor Pavol Bršlík s klaviristom Róbertom Pechancom už v Košiciach presvedčil, že jeho hlavná sila je v piesňach.

Na celom svete si uvedomujú závažnosť situácie spojenú so šírením koronavírusu, preto chcú koncerty sprostredkovať aj priaznivcom umenia, ktorí sa nemôžu dostať na podujatia. Také bude dnes večer – 30. novembra o 19:00 aj finále festivalu Janáček Brno 2021, kde vystúpi v Mozartovej sále v Divadle Reduta medzinárodne uznávaný slovenský tenor Pavol Bršlík s klaviristom Róbertom Pechancom.


Organizátori však myslia aj na ďalších priaznivcov a súčasne s termínom predstavenia zabezpečia živý prenos pre platformu operavision.eu, kde si môžu koncert všetci záujemcovia bezplatne pozrieť.


Pavol Bršlík je mimoriadne presvedčivý, výrazovo silný práve v piesňovej tvorbe, čo už počas lockdownu ukázal aj prevedením Schubertovho cyklu Zimná cesta v Štátnom divadle Košice. Hudobným partnerom mu bol v Košiciach špičkový klavirista Róbert Pechanec, ktorý za klavír zasadne aj tentoraz, mení sa však repertoár. Od romantizmu bude vzdialený. Jeho recitál prinesie výber piesňovej tvorby skladateľov, ktorí na začiatku 20. storočia zhmotňovali novátorské trendy v hudobnej tvorbe: zakladateľa hudobného impresionizmu Clauda Debussyho, predstaviteľa Druhej Viedenskej školy Albana Berga, nositeľa tradície neskorého romantizmu Richarda Straussa a piesňovú tvorbu svojrázneho českého skladateľa Leoša Janáčka. Bonbónikom koncertu budú piesne španielskeho autora Joaquína Turinu, ktorého v našich končinách často neuvádzajú.


 

Program koncertu:


 

Claude Debussy: výběr z písní

Joaquín Turina: Poema en forma de canciones

Leoš Janáček: 6 národních písní (jež zpívala Gabel Eva)

Alban Berg: výběr z písní

Richard Strauss: Vier letzte Lieder

 

Zdroj: ND Brno, doplnila redakcia mojakultura.sk

Zdroj foto: Joseph Marčinský

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno