Najnovšia inscenácia divadla Ticho a spol má názov Pán Q a jeho Don Quijote. Premiéra bude už 30. novembra. Do konca roka 2019 sú síce všetky predstavenia vypredané, ale nezúfajte, budúcoročné termíny sú už známe.


Potrebujeme dnes ešte svojho Dona Quijota, či sme ho už definitívne pochovali? Kto určuje, čo je ešte normálne a čo už možno považovať za bláznovstvo?

Komická trúchlohra o jednom z nás a rytierovi smutnej postavy. Pán Q a jeho Don Quijote v réžii Roba Horňáka v titulnej úlohe s Ivanom Martinkom od 30. novembra 2019 v TICHO a spol.


„Tak, čo? Vie tu ešte niekto, kto bol slávny rytier Don Quijote z Manchy? Don Quijote – symbol bláznovstva. Postava blázna, vymyslená ďalším bláznom, ktorý jej príbehy spísal pred viac než štyristo rokmi a že tie trúchlo smiešne dobrodružstvá nás už nemajú prečo zaujímať. A na toľkých stranách! Ale chyba… Tak, ako pred stáročiami, aj dnes je na svete viac hlupákov, ako mudrcov. A tak je dodnes hlúposť pokladaná za múdrosť a múdrosť za šialenstvo. Hlupákom patrí moc tohto sveta. A je ich toľko, že aj tí múdri im napokon uveria a sami pokladajú svoju múdrosť za bláznovstvo. Zatvoria svojich Donov Quijotov do tej najhlbšej a najtajnejšej kobky svojho života a prispôsobia sa pravidlám hlupákov. Ako on…“


Hrajú: Ivan Martinka, Janka Sovičová, Patrik Minár, Barbora Šoganová, Jakub Matejčík, Dávid Selecký

Hudba: Filip Krišš, Adam Šamaj
Bábky: Miriam Horňáková
Scénografia a vizuál: Jakub Branický
Pohybová spolupráca: Michaela Motlochová
Úprava: Ivan Martinka, Robo Horňák
Autor: Zuzana Križková

Réžia: Robo Horňák

Z verejných zdrojov podporili:
Fond na podporu umenia
Bratislava Staré Mesto
Bratislavský samosprávny kraj

 

Zdroj text a foto: TICHO a spol

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno