Organ a trombón: atraktívna kombinácia hudobných nástrojov

Na online komornom koncerte v utorok 4. 5. 2021 v Slovenskej filharmónii zaznie neobjavená kombinácia hudobných nástrojov – organ a trombón. Protagonistami večera budú organista Daniel Gabčo a 1.trombonista Slovenskej filharmónie Albert Hrubovčák. Záznam koncertu môžete sledovať na stream.filharmonia.sk o 19.00 h.


Na koncerte slovenských interpretov zaznejú sólové skladby pre organ, ako aj diela pre zvukovo krásnu kombináciu nástrojov organa a trombónu. Na programe zaznejú diela Arva Pärta, Ľuboša Gabča, Mauricea Duruflého, Jeana Baptistu Loeilleta, Naji Hakima, Johanna Sebastiana Bacha a Petra Ebena. Trivium Arva Pärta je jedným z prvých diel napísaných v jeho osobitom štýle tintinnabuli. Scherzo mladého slovenského autora Ľuboša Gabča zaznie v slovenskej premiére. Zaznejú aj diela organových skladateľov svetového formátu Mauricea Duruflého, Najiho Hakima a Petra Ebena.


Mladý organista a klavirista Daniel Gabčo je absolventom VŠMU v Bratislave a svoje umelecké obzory si rozširoval aj na majstrovských kurzoch u organistov svetového renomé, ako napr. Olivier Latry, Jean Guillou či Thierry Escaich. Albert Hrubovčák, 1. trombonista Slovenskej filharmónie, je skúseným orchestrálnym, no aj vyhľadávaným komorným i sólovým hráčom. Realizoval viacero nahrávok pre Slovenský rozhlas a SABC Johannesburg a na svojej debutovej CD nahrávke „Brass Baroque Delights“ spolupracoval s Jurajom Bartošom a Bratislavskými komornými sólistami.

Zdroj: TS – Martina Tolstová, SF


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno