Na prvý pohľad v celku netradičné spojenie prináša milovníkom divadiel a koncertov výnimočný projekt siete kín CINEMAX s názvom ARTMAX. Nielen najznámejšie divadlá ako milánska La Scala, berlínska Štátna opera, moskovský Bolshoi Teater a londýnska Kráľovská, ale taktiež aj koncerty klasickej a modernej hudby, či komentované výstavy zo svetových galérií. ARTMAX je jednoducho svetové umenie s pohodlným sedením, dokonalým obrazom a skvelým zvukom na veľkom plátne kina.

Najbližším predstavením projektu ARTMAX bude už dnes 2.2. premietanie jednej z najobľúbenejších opier v repertoári londýnskej Royal Opera House, opery Giacoma Pucciniho Tosca. Ústrednú trojicu postáv stvárnia hviezdni speváci Elena Stikhina, Freddie De Tommaso a Alexey Markov, ktorí zavedú divákov do Ríma 19. storočia. Do romantického sveta idealistického maliara Cavaradossiho a jeho zmyselnej lásky Toscy, kde vstupuje zlomyseľný barón Scarpia, náčelník polície, čo prináša fatálne následky. Napínavá a intenzívna produkcia Jonathana Kenta s historicky nabitými návrhmi Paula Browna úžasne evokuje nebezpečnú atmosféru mesta, kde sa láska a zlo stretávajú – napínavo – tvárou v tvár. Premietanie Toscy sa uskutoční v kinách siete Cinemax od 18:00.


Projekt ARTMAX však Pucciniho Toscou nekončí. Od 20:35 sa totižto návštevníci kín môžu taktiež tešiť aj na pomerne kontroverznú historickú erotickú drámu legendárneho režiséra Paula Verhoevena s názvom Benedetta. Schopnosť konať zázraky vynesie charizmatickej Benedette koncom 17. storočia výsadné postavenie v kláštore v Toskánsku. Keď jej slabosť pre mladú a živelnú Bartolomeu prerastie do nespútanej vášne, začína sa hra plná intríg siahajúca do vyšších poschodí talianskej cirkvi. Pikantný príbeh bol nakrútený podľa knižnej predlohy Judith C. Brown, ktorá pri pátraní v archívoch vo Florencii objavila záznamy súdneho procesu s Benedettou a publikovala pod názvom Neskromné skutky: Život lesbickej mníšky v renesančnom Taliansku.


Spracovala: redakcia mojakultura.sk
Zdroj foto: Pannonia Entertainment


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno