Divadelný a filmový herec Michal Noga spoločne s grafičkou a bábkoherečkou Katanari otvorili v Trenčíne v stredu 12. októbra 28. ročník festivalu Sám na javisku.

Celkovo pätnásť divadelných predstavení rôzneho žánru na šiestich miestach počas piatich dní, bohatý program, zvučné mená, ale aj otvorenie nového kultúrneho priestoru. To všetko a ešte omnoho viac to čaká návštevníkov festivalu jedného herca s názvom Sám na javisku.


Festival Sám na javisku vznikol v roku 1995 v Trenčíne. Je jediným podujatím svojho druhu na Slovensku a poskytuje priestor na prezentáciu domácich a zahraničných divadelných produkcií, ktorých dramaturgická koncepcia je postavená výlučne na divadle jedného herca.


V rámci festivalu sa realizujú individuálne umelecké projekty, preferuje sa zameranie na netradičnú, inšpiratívnu, nekonformnú a novátorskú divadelnú tvorbu v úzkom spojení s klasickými divadelnými žánrami, ako aj študentskými predstaveniami. Vo svojej dramaturgii sa po dlhé roky snaží nájsť a prezentovať odlišné typy predstavení – od klasických monodrám, cez tanec, pohybové divadlo, pantomímu, bábkové a alternatívne divadlo až po v súčasnosti populárne one man show.


Medzí účinkujúcimi tohto ročníka nájdeme zvučné mená z domácej i zahraničnej scény. Zlatým klincom festivalu však bude bezpochyby nedeľné vystúpenie Zdeny Studenkovej s predstavením Shirley Valentine. Viac info, kompletný harmonogram a vstupenky nájdete na www.monodrama.sk.


PROGRAM festivalu Sám na javisku:

Streda 12.10.2022

Štvrtok 13.10.2022

Piatok 14.10.2022

Sobota 15.10.2022

Nedeľa 16.10.2022

Spracovala redakcia mojakultura.sk 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno