Nový world music album Roshambo s výnimočným videoklipom Barbory Botošovej

Barbora Botošová, známa slovenská huslistka a aranžérka, čerstvá držiteľka ocenenia Roma spirit v kategórii kultúra krstila svoj druhý album s názvom Roshambo. Bratislavský podnik Luna Bar naplnil kapacitu svojich priestorov fanúšikmi a podporovateľmi známej primášky a jej famóznej kapely. Na album si pozvala aj hudobných hostí Moniku Bagárovú, Tomáša Botlá a Igora Kmeťa ml. a producentom albumu je Eugen Botoš ml. – významný slovenský producent a multiinštrumentalista, ktorý produkoval hudbu a spolupracoval s umelcami ako Brian Mcknight, Dionne Warwick, Marcus Miller, Eric Marienthal, či  Majk Spirit, Michal David.

 “Som veľmi šťastná, že prišlo tak veľa ľudí. Niektorí merali cestu dokonca z Prahy, z Moravy, z Viedne či z iných miest Slovenska,” povedala Barbora. Album je veľmi pestrý, plný fúzie rôznorodých štýlov, ktoré sú vkusne prepojené. “Môj prvý debutový album “Colors of my Soul” obsahoval aj inštrumentálne skladby. Tento album je živší, rôznorodejší a zvukovo veľmi prepracovaný,” povedala Barbora a dodala: “Som veľmi poctená, že prijali moje pozvanie a s láskou a bez váhania išli do spolupráce so mnou, s mojim bratom a mojou kapelou aj hostia ako Monika Bagárová, Igor Kmeťo ml. či Tomáš Botló. Album mi totiž produkoval môj brat, producent a multiinštrumentalista Eugen Botoš ml. Myslím si, že aj to ich veľmi motivovalo.”


Na krste zazneli takmer všetky skladby z albumu, nálada na pódiu, ale aj v hľadisku bola veľmi živá. Spolu 12 hudobníkov a spevákov odohralo bravúrny koncert. Diváci ronili slzy od dojatia, usmievali sa, tancovali, spievali. Emócie sa striedali pri každej skladbe, pričom zazneli žánre ako gospel, funk, swing, rock či balkánske fúzie a world music. Na albume hosťuje aj famózna Agata Siemaszko z Poľska, Michaela Bobeková, Ricco Šarkozi a Viktória Barošová.


“Myslím si, že každý jeden poslucháč si nájde na albume svoju obľúbenú skladbu, nakoľko prechádzame od ethna, cez rock, latino až po balkan folk či čistú rómsku tradíciu. Mám na albume veľa srdcoviek. Na jednu z nich sme pred pár dňami vydali videoklip. Skladba Kan Marau La je veľmi orientálna, zároveň až priam jazzfunkovo spracovaná. Aranžmán je prepracovaný do posledného detailu a preto sme sa snažili urobiť aj videoklip, ktorý nebude zaostávať za kvalitou, ktorú sme nastolili v hudbe. Vo videoklipe okrem veľkej 12 člennej kapely účinkuje aj fantastická slovenská umelkyňa, akademická maliarka Katarína Vavrová, ktorá špeciálne pre túto príležitosť namaľovala dvojportrét, na ktorom som zobrazená ja a speváčka Agáta. Obraz bude vystavený aj na výstave v Danubiane.  Uvedomujem si, že naša hudba a aj tento videoklip je pre náročných poslucháčov a divákov. Mám však obrovskú radosť z reakcií odbornej verejnosti ale aj verejnosti ako takej. Píšu mi, že mali vyslovene hlad po niečom takom, ako sme týmto videoklipom vytvorili a to je pre mňa ako umelkyňu tou najväčšou satisfakciou,” povedala Barbora . Ide skutočne o veľmi originálne a jedinečné prepojenie hudobného a vizuálneho umenia. Réžiu videoklipu robil známy choreograf a režisér Lacko Cmorej, ktorý svojimi tanečnými kreáciami prispel k výnimočnosti diela.


Album pokrstila už spomínaná akademická maliarka Katarína Vavrová, ktorá spolupracovala aj na tvorbe nového, umeleckého a veľmi nápaditého videoklipu. “Albumu Roshambo prajem, aby si našiel čo najviac poslucháčov u nás aj zahraničí. Aby mali možnosť počuť vašu hudbu ľudia v okolitých krajinách, v Európe, ale aj vo vzdialenejších krajinách na živých koncertoch ako my dnes, lebo vaša hudba patrí na veľké svetové pódiá,” povedala Katarína a za burácajúceho potlesku pokrstila album Roshambo pravým šampanským.


Zdroj: redakciu informovala Barbora Botošová

Foto: Sasha Točík Berkyová 

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno