Nový triler od Davida Finchera bude mať premiéru na festivale v Benátkach

Ak bol rok 2023 doteraz plný veľkých filmových premiér, o zvyšku roka to bude platiť dvojnásobne. V prvých siedmich mesiacoch sme v kinách mohli vidieť očakávané snímky viacerých režisérskych velikánov, ako Veľrybu Darrena Aronofskeho, bláznivý Babylon Damiena Chazelleho, film o neurózach a strachu On sa bojí od Ariho Astera, silne štylizované Asteroid City Wesa Andersona, aktuálnu Barbie a Oppenheimer a ďalšie. Zároveň sa aj slávne filmové série dočkali svojich pokračovaní (Mission Impossible: Odplata – Prvá časť, Evil Dead: Vzostup zla, Indiana Jones a nástroj osudu, Vreskot 6 či John Wick: Kapitola 4).

V nadchádzajúcom období však tohtoročná filmová nádielka nekončí, naopak, dalo by sa povedať, že to najlepšie ešte len príde. Popri blížiacej sa druhej časti Duny, Vrahov mesiaca kvetov či Napoleona sa môžeme tešiť aj na novinku kultového Davida Finchera, triler s názvom The Killer


Ide o adaptáciu rovnomenného francúzskeho noir komiksu od Alexisa Nolenta a Lucu Jacamona. V hlavných úlohách uvidíme Michaela Fassbendera (Prometheus, Hanba) a Tildu Swinton (Pláž, Tritisíc rokov túžby). Film bude dostupný od 10. novembra v službe Netflix, no svoju svetovú premiéru bude mať už na 80. ročníku medzinárodného filmového festivalu v Benátkach, ktorý sa bude konať od 30. augusta do 9. septembra 2023. 


Netflix zverejnil prvú fotografiu z filmu: 


aj niekoľko akčných záberov:


Filmový kritik a riaditeľ najstaršieho filmového festivalu Alberto Barbera pre portál Deadline uviedol, že film obsahuje veľa násilia, ale vyráža dych od začiatku až po koniec. David Fincher na filme The Killer pracoval dlhodobo od roku 2007. Medzitým nakrútil niekoľko dnes už kultových snímok (Podivný prípad Benjamina Buttona – 2008, Sociálna sieť – 2010, Stratené dievča – 2014). Momentálne prebieha režisérova niekoľkoročná spolupráca so spoločnosťou Netflix, pre ktorú nakrútil už niekoľko projektov, vrátane filmu Mank či seriálov Mindhunter: Lovci myšlienok a Love, Death & Robots

Synopsa filmu The Killer: Osamelý vrah Christian (Michael Fassbender) bez morálneho kompasu či výčitiek za svoje činy sa pripravuje na svoj ďalší okamih, kedy udrie. Počas štúdie svojho ďalšieho cieľa si však začína uvedomovať, že stráca svoj ľadový pokoj a spoločne s ním aj vlastný rozum.

 

Spracoval: Matúš Trišč

Zdroj foto: Netflix

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno