Každý z nasledujúcich filmov má slovenskú premiéru 24. novembra 2022.

Bones and All


A máme tu ďalšie z obľúbených amerických roadmovie. Tentoraz o niečo romantickejšie a zasa o niečo absurdnejšie. Dvojica Maren (Taylor Russell) A Lee (Timothée Chalamet) sú do seba po uši zamilovaní a zdieľajú spolu jednu netypickú túžbu. Túžbu po ľudskom mäse. Zvláštny romantický horor má však za sebou kvalitných tvorcov aj herecké obsadenie a bola by škoda nechať sa odradiť na prvý pohľad čudnou zápletkou. Film režiséra Lucu Guadagnina získal dve ceny na tohtoročnom filmovom festivale v Benátkach a už len svojou témou vzbudzuje značnú zvedavosť.


(V sieti kín Cinemax)

Neobyčajný svet (Strange World)


Nový animovaný film z dielne Disney predstaví podivuhodný svet, ktorý je akýmsi podobenstvom našej rodnej planéty Zem. Toto prostredie je však iba dejiskom pre skutočný príbeh troch generácií jednej rodiny. Režisér Don Hall pri tvorbe uvažoval nad vzťahom s vlastnými rodičmi aj nad problematikou rozdielnosti medzi otcom a synom a konfliktami, ktoré pri tom môžu vzniknúť. Dobrodružná jazda Neobyčajným svetom je vhodná najmä pre detského diváka.

(V sieti kín Cinemax)

Odpočítavanie, posledný film Ivana Palúcha

Dokumentárny portrét ukáže životné úspechy slovenského filmového herca Ivana Palúcha aj za hranicami našej krajiny. V roku 1969 boli na medzinárodnom filmovom festivale v Cannes uvedené až tri filmy, v ktorých účinkoval. No po návrate domov mu kvôli jeho nesúhlasu s príchodom sovietskych vojsk nebolo dovolené postúpiť v kariérnom raste, aj keď bol oňho veľký záujem najmä v zahraničných filmových produkciách.

(Poprad – Kino Tatran, 28. novembra o 19:00)

Vianočný príbeh

Táto komédia prináša už tradičnú dávku láskavého humoru, na ktorý by sa mnohí z nás v predvianočnom čase radi naladili. Vianočný príbeh je plný známych hereckých tvárí ako Karel Roden, Jiřina Bohdalová, Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Hynek Čermák a ďalší. Pokojne si tak môžete navodiť tú skvelú atmosféru ešte skôr, ako to v kinách a televízii naplno vybuchne.

(V sieti kín Cinemax)

 

Výber ďalších kino premiér na aktuálny týždeň vám prinesieme každý pondelok.

Spracoval: Matúš Trišč

Zdroj foto: Continental film

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno