V metropole východu vzniklo nové divadlo, ktoré ponúka oživenie kultúrnej scény východného Slovenska. Okrem divadelných predstavení sa milovníci umenia môžu tešiť i na zábavné show či hudobné predstavenia.

 

Dobrá správa vo východoslovenskom kraji! Košice sa pýšia novým Mestským divadlom, ktoré otvára dvere dramatickému umeniu v tomto regióne. Divadlo vzniklo s cieľom rozšíriť ponuku kultúrnych zážitkov a poskytnúť miestnym divákom príležitosť vychutnať si kvalitné inscenácie.


Cieľom novo vzniknutého divadla je neobmedzovať sa len na hosťujúce predstavenia, ale ponúkať i vlastnú tvorbu a pripravovať inscenácie, nie len pre dospelých, ale aj pre tých najmenších. Jeho začiatok však bude spojený s ľahkým komediálnym žánrom.


Hneď na úvod sa na doskách Mestského divadla Košice predstaví Divadlo Nová Scéna hrou “Sex pre pokročilých.” Herecký koncert dvoch vynikajúcich slovenských hercov, predstavenie, v ktorom sa možno divák spozná a nájde v ňom vlastný život. Dilemy a situácie, ktoré prežívajú bežní ľudia, otázky, ktoré kladú sami sebe. Mierne šteklivý názov tejto hry však nemusí byť prvoplánový a skrýva omnoho viac, ako by divák mohol očakávať.


V hlavných úlohách sa predstavia Alica a Miky (Lucia Vráblicová a Pavoľ Topoľský) už 11.10.202319:00Historickej radnici mesta Košice.


Do konca roka divadlo plánuje predstaviť tituly Štúdia L + S, zábavnú show, ale aj jeden výnimočný hudobný (vianočný) koncert. Mestské divadlo Košice je miestom, kde sa kultúra snúbi so zábavou a obyvateľom a návštevníkom Košíc prinesie množstvo nezabudnuteľných, nie len divadelných zážitkov.

Všetky informácie o predstaveniach, tituloch a vstupenkách sú dostupné na oficiálnej webovej stránke divadla: www.mestskedivadlokosice.sk alebo na www.predpredaj.sk

 

Zdroj: TS Janka Marczellová

Kontrabas, Zdroj Foto: Štúdio L+S
Sex pre pokročilých, Zdroj Foto: Divadlo Nová Scéna

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno