Kultový kultúrny priestor Klub lúč v Trenčíne sa na scéne drží už piatu dekádu. Tento rok realizuje program aj počas letných mesiacov. Na svoje si prídu fanúšikovia koncertov, divadla, no i filmu. Hoci sa Klub lúč po rekonštrukcii bývalého priestoru už do svojho pôvodného sídla nevráti, po novom ho nájdete na Mierovom námestí v Trenčíne.

Už 4.júla sa ohlási kanadská hardcore punk kapela Phane a ich surová, hlasná show. Po piatich rokoch sa konečne ocitá v Európe a práve na Slovensku ich privítame v Klube lúč. Spolu so skupinou Phane vystúpi aj slovenská hudobná kapela Old Hämmer, ktorá zahrá na rovnakú punkovú nôtu. Ich spoločný koncert začína už o ôsmej večer.


V piatok 5.júla sa vo dvore Klubu lúč premietne najnovší film svetoznámeho režiséra Wima Wendersa Dokonalé dni. Snímka predstavuje komorný príbeh samotára, ktorý nachádza potešenie v dobrej hudbe a drobnostiach každodenného života. Pomalá atmosféra filmu doplní príjemný piatkový večer.


V sobotu ožije Detský divadelný klub s predstavením Dobrý deň pán Vlk! alebo tie najkrajšie narodeniny. Bábková hra o Červenej čiapočke rozosmeje a chytí za srdce.


predstavenie Dobrý deň pán Vlk! alebo tie najkrajšie narodeniny v Klube lúč

V stredu 10.júla započujete nové prúdy hluku, kombináciu plačúcej gitary a dunivých bicích. Francúzska kapela Jour J Mental so svojimi nasrdenými textami sa u nás zastaví v rámci ich tour.


Vo štvrtok prichádza historická dráma Bastard v hlavnej úlohe s dánskym hercom Madsom Mikkelsenom. Dej zasadený v roku 1755 rozpráva o pomste a silnom odhodlaní mocného, mlčanlivého muža.

Mads Mikkelsen v surovej dráme Bastard veľkolepo otvára filmovú prehliadku SCANDI

13.júla zaznie hudba slovenskej kapely DiveEtno + Peter Maštalír. Vo svojej tvorbe používajú pôvodom africký nástroj s vibrujúcimi jazýčkami, kalimbu. Kombinácia jedinečného zvuku spolu s elektronickými efektami pridáva do ich tvaru sviežosť a inakosť.

O štyri dni neskôr, v stredu 17.júla sa uskutočnia až dve akcie. Burza vinylových platní, ktorá začína o 15:30, sa nezameriava však len na platne – v ponuke sú aj CD, hudobné knihy či plagáty. V rovnaký deň neskôr sa usaďte na divadelnom predstavení S.V.O.K.R.A. s.r.o.. Čo znamená skutočný strach zo svojej vlastnej svokry? Študentská inscenácia začína o 18:00.

 

Karin Kissová

Zdroj foto: Klub lúč

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno