V nedeľu 20. februára pozývame do bratislavskej Reduty všetkých priaznivcov Slovenského komorného orchestra – umelecký vedúci Ewald Danel.

V Stĺpovej sieni Slovenskej filharmónie zaznie program zostavený z diel Jozefa Suka, Igora Stravinského a Išu Krejčího  Nedeľný koncert komorného orchestra sa koná v režime OP a začne sa o 16.00 h.


V rámci medzinárodnej kampane Národný týždeň manželstva (14. – 20. 2. 2022) si vstupenky na nedeľný koncert môžete zakúpiť v rámci akcie SPOLU NA KONCERT – 1+1 vstupenka zdarma. AKCIA PLATÍ pri zakúpení vstupeniek v Pokladnici SF.


Slovenský komorný orchester, Ewald Danel – umelecký vedúci, Zdroj foto: A. Trizuljak

Koncert otvorí pôvabná, lyrickými tónmi oplývajúca Serenáda Es dur, op. 6, ktorá je raným dielom popredného českého skladateľa Josefa Suka. Vznikla na podnet autorovho učiteľa a neskoršieho svokra Antonína Dvořáka.


Nasledovať bude Concerto in D Igora Stravinského, ktoré skomponoval na objednávku Paula Sachera pre jeho Bazilejský komorný orchester.


Temperamentné dielo plné živej rytmiky odzrkadľuje skladateľov neoklasicistický rukopis. V intenciách neoklasicizmu sa odohráva aj Malá suita pre sláčikový orchester Išu Krejčího.

 

Zdroj: TS Martina Tolstova, tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie

Zdroj foto: Peter Brenkus – titulná

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno