Len nedávno sme vám priniesli prvé správy o hereckom obsadení chystaného pokračovania legendárnej filmovej série Blade Runner. Nakrúcanie seriálu už oficiálne začalo.

Produkcia prvej série Blade Runner 2099 od Amazonu mala pôvodne prebiehať minulý rok v írskom Belfaste, no kvôli štrajkom v Hollywoode bola realizácia projektu odložená na rok 2024 a zmenilo sa aj miesto nakrúcania. 


Aktuálne správy hovoria o tom, že produkcia nového seriálu začala len pred pár dňami v barrandovských filmových ateliéroch v Prahe. Portál The Prague Reporter potvrdil, že prvá klapka mala padnúť v nedeľu 7. júla 2024, pričom ide jeden z najväčších a najdrahších televíznych projektov, aké sa kedy realizovali v českej metropole. Barrandovské štúdia zostanú kompletne obsadené najbližších šesť mesiacov. 


Pripravovaný seriál s názvom Blade Runner 2099 bude sledovať udalosti odohrávajúce sa 50 rokov po príbehu druhého filmu. V hlavných úlohách sa predstavia herečky Michelle Yeoh a Hunter Schafer, ktoré si s veľkou pravdepodobnosťou zahrajú replikantky, teda umelo vytvorené bytosti podobné ľuďom. Príbeh by sa mal znova zaoberať otázkami stvorenia umelej inteligencie, ktorá by mohla nadobudnúť ľudské vedomie či dokonca emócie. Detaily o príbehu však neboli oficiálne predstavené. Bližšie informácie o projekte aj starších filmoch nájdete v našom článku
Spracoval Matúš Trišč


Zdroj foto: Continental film

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno