Nádielka premiérových francúzskych filmov v Kine Film Europe

Mesiac marec, ktorý je mesiacom Frankofónie, zvykne bývať venovaný aj francúzskej kinematografii a to predovšetkým v podobe prehliadky francúzskeho filmu Crème de la Crème. Táto prehliadka sa tento rok neuskutoční, my Vám však počas celého mesiaca ponúkneme niekoľko frankofónnych noviniek a počas predĺženého víkendu od 24.3. do 28.3. budete mať dokonca príležitosť vidieť v predpremiére 5 francúzskych filmov, ktoré vstúpia do kinodistribúcie až o niekoľko mesiacov.

V predpremiére si budete môcť vychutnať v Kino Film Europe v Bratislave tieto filmy:


Mladí milenci, réžia: Carine Tardieu (2021), distribučná premiéra SK: 20.7. 2023 – Na chodbe nemocnice sa stretávajú dvaja milenci po pätnástich rokoch od ich prvého stretnutia. Ona má 71 rokov, on 45. Majú v sebe mnoho protikladov, sú rozdielni, no jeden druhým očarení, a tak sa opäť spoja. Vdova, matka, stará mama, Shauna chce potvrdiť, že je stále ženou.


Nová hračka, réžia: James Huth (2022), distribučná premiéra SK: 25.5. 2023 – Nová hračka je adaptáciou francúzskej komediálnej klasiky Hračka (1976). Vtipná, dojemná a duchaplná rodinná komédia rozpráva príbeh o malom chlapcovi, ktorý v istej chvíli zisťuje, že niektoré veci sa za peniaze kúpiť nedajú.


Brat a sestra, réžia: Arnaud Desplechin (2022), distribučná premiéra SK: 20.4. 2023 – Alice a Louis sú brat a sestra. Ona je herečka, on bol učiteľ a básnik. Alice svojho brata už vyše dvadsať rokov nenávidí. Za celý ten čas sa ani raz nestretli. Smrť jedného z ich rodičov však súrodencov prinúti, aby sa znovu stretli.


Svet včerajška, réžia: Diastème (2021), distribučná premiéra SK: 27.7. 2023 – Morálny príbeh a politický thriller: niekoľko dní pred koncom svojho mandátu musí prezidentka urobiť zásadné rozhodnutie, ktoré môže zmeniť osud Francúzska.

Nevinný, réžia: Louis Garrel (2022), distribučná premiéra SK: 10.8. 2023 – Komediálny triler, v ktorom sa Louis Garrel, hlavný herec a zároveň režisér, inšpiroval vlastným životom. Keď sa Abel dozvie, že jeho matka sa chce vydať za muža zatvoreného vo väzení, spanikári. Za pomoci svojej najlepšej kamarátky Clémence sa pokúsi ju ochrániť, nech sa deje čokoľvek. Chvíľa, keď sa s novým nevlastným otcom Michelom zoznámi, ho však prinúti zamyslieť sa a možno aj zmeniť názor.

Viac informácií o predpremiérach nájdete na stránke Kina Film Europe.

 

Zdroj: TS Kristína Ružičková

Zdroj foto/video: Film Europe

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno