Všetkých milovníkov zborového umenia pozývame v nedeľu 12.6 o 17:00  na koncert do kostola  Narodenia Panny Márie na Dlhých dieloch v Bratislave.

Na koncerte sa predstaví  miešaný spevácky zbor M@gnificat  s dielom A.Vivaldiho – Gloria in D Major, RV 589.Spevácky zbor, ktorý  sa špecializuje na liturgickú hudbu klasickej i modernej tvorby často vystupuje  počas bohoslužieb, na cirkevných slávnostiach a  koncertoch  na Slovensku a v zahraničí. Pravidelne sa zúčastňuje na podujatiach festivalu Musica Sacra uber Granze po celej Európe. Viacerí speváci  zo zboru sa zúčastnili vystúpení  na BHS v rokoch2013,2014.


V októbri  v roku 2018 sa zbor zúčastnil 17.ročníka Medzinárodného zborového festivalu hudobného romantizmu, ktorý sa konal vo Vlachovom Březí v Českej republike. Zbor M@gnificat získal okrem ceny Romantika za najlepšiu interpretáciu romantickej skladby  aj  hlavnú cenu prof. Václava Matouška a stal sa Absolútnym víťazom súťažnej prehliadky. 


V decembri 2018 zbor premiéroval skladbu pre zbor a orchester – Slovenska omša Vianočná , ktorú skomponoval zbormajster Marian Kittner. V spolupráci s inštrumentalistami orchestrov SND a Slovenskej filharmónie zbor uskutočnil uz  viacero nahrávok, z ktorých sa realizovali 3 CD. Pravidelne účinkuje s Mucha Quartet, odspieval  dva koncerty so Slovenským  komorným orchestrom Bohdana Warchala v Trnave a Bratislave  v roku 2019. So zborom často vystupujú  sólisti  Miriam Garajová, Terézia Kružliaková, Tomáš Šelc, Robert Mikuš  a mnohí ďalší…


Na nedeľnom koncerte  spevácky zbor vystúpi  prvý krát so sláčikovým kvartetom VIVAQUARTET. VIVAQUARTET je sláčikové kvarteto, ktoré založili pred 20.rokmi hudobníci, priatelia na pôde Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Okrem hrania koncertov klasickej hudby sa venujú aj účinkovaniu na rôznych spoločenských podujatiach. Členovia kvarteta sú zároveň členmi popredných slovenských hudobných inštitúcií (Slovenská filharmónia, Slovenský komorný orchester a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu).


 

 V podaní VIVAQUATET zaznejú vybrané časti zo  známeho  sláčikové kvarteta od   J. Haydna – Hob III:17 – String Quartet Op. 3 No. 5 in F major – Presto, Andante Cantabile, Menuet . Spolu s VIVAQUARTET budú na koncerte účinkovať Roman Rusňák a.h -viola, Vanessa Šarközi – kontrabas. Okrem sláčikových nástrojov si budú môcť poslucháči vypočuť hoboj v podaní Alžbety Struňákovej, ktorá vystúpila nedávno  na koncerte so Slovenskou filharmóniou  s dielom A. Vivaldiho -koncert pre hoboj a orchester C-dur, RV -447.

V úvode koncertu  zaznie Prelúdium zo známeho diela M. A. Charpentiera- Te Deum, H 146  v podaní prvého trubkára Slovenskej filharmónie Rastislava Suchana. Za čembalom  sa na koncerte predstaví Konstantin Iljevsky, dirigent, skladateľ, klavirista a pedagóg, ktorý pôsobí od roku 2020 v Symfonickom orchestri Slovenského rozhlasu na poste dirigenta. Je aj hudobným riaditeľom orchestra Sinfonietta dell’Arte.

Sólistkami koncertu budú soprán- Miriam Garajová, Kateřina Herda Killarová, mezzosoprán- Eliška Macháčková.

Koncert bude dirigovať Marian Kittner, ktorý je zároveň dlhoročným zbormajstrom a dirigentom speváckeho zboru M@gnificat.

 Koncert je podporený príspevkom z grantového programu Mimoriadna dotácia starostky Karlovej Vsi v Bratislave.

 

Vstupné na koncert je dobrovoľné

 

Zdroj: o koncerte redakciu informoval Marian Kittner

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno