Ľuboš Šrámek a Nikolaj Nikitin v spolupráci s občianskym združením Nanosymphony a partnerom podujatí BKIS Vás pozývajú na sériu troch komorných koncertov v koncertnej sieni Klarisky v Bratislave.

Prvý koncert s názvom ALTAR & FRIENDS sa uskutoční 20.apríla 2023 o 19:00 hodine. Altar – ako symbolický hudobný oltár – je spojením tvorivých osobností Ľuboša Šrámka a Nikolaja Nikitina. Na koncerte zaznie hudba zo štyroch autorských albumov (Altar 2017, Altar Quintet 2020, Altar Quartets 2021 a Altar Ensemble 2022). S domácou špičkou hudobnej scény Petrom Preložníkom (klávesové nástroje), Matejom Štubniakom (kontrabas), Branislavom Dugovičom (klarinet) a brazílskym hosťom Matheusom Jardimom na bicích predvedú jedinečný program.


Druhý koncert s názvom ĽUBOŠ ŠRÁMEK & FRIENDS sa uskutoční 27.apríla 2023 o 19:00 hodine. Môžete sa tešiť aj na premiéru novej piesne víťazky talentu 2022 Nikoly Kusendovej a tiež svoju pieseň zaspieva aj slovenská speváčka, pesničkárka, hudobná pedagogička a divadelná herečka Teri Čikoš. Hosťami koncertu budú aj Juraj Bartoš (trúbka), Matúš Jakabčic (gitara), Nikolaj Nikitin (saxofón), Juraj Griglák (kontrabas), Sisa Michalidesová (flauta).


Tretí koncert s názvom ĽUBOŠ ŠRÁMEK & MOYZESOVO KVARTETO feat. NIKOLAJ NIKITIN sa uskutoční 4.mája 2023 o 19-ej hodine. MOYZESOVO KVARTETO netreba špeciálne predstavovať.

Je od svojho založenia na Konzervatóriu v Bratislave roku 1975 (A. Vrteľ) jedným z najvýznamnejších komorných zoskupení na Slovensku.


Už počas štúdií kvarteto získalo viacero laureátskych titulov na domácich, ale i medzinárodných súťažiach (Evian). V roku 1998 získalo cenu brazílskych skladateľov za najlepšie CD brazílskej komornej hudby (G. Bauer, H. Crowl). V rokoch 1986-2005 patrilo Moyzesovo kvarteto k umeleckým súborom Slovenskej filharmónie. Slovenskú hudobnú kultúru reprezentovalo s úspechom takmer vo všetkých štátoch Európy, v Japonsku, Indii, Maroku, USA, Kanade, na Faerských ostrovoch a na Kube.

Počas svojej existencie kvarteto koncertovalo vo významných hudobných sálach sveta: Shauspielhaus – Berlin, Mozarteum – Salzburg, Gewandhaus – Lipsko, Teatro Real – Madrid, Cathédrale Saint-Louis des Invalides – Paríž, Merkin Hall – New York, Walter Hall – Toronto, Musikverein – Viedeň, Auditórium – Rím, Malá sála Šostakovičovej filharmónie – Petrohrad. Koncertovalo i v Barcelone, Bruseli, Budapešti, Kyjeve, Miláne, Mníchove, Moskve, Osake, Prahe, Tokiu, Waršave, Ženeve… Moyzesovo kvarteto nahralo i hudbu k niekoľkým úspešným slovenským filmom.

Moyzesovo kvarteto si novinkou XLV pripomenulo svoje 45. výročie dielami slovenských skladateľov


40 rokov bol primáriom Moyzesovho kvarteta Stanislav Mucha, od roku 2016 je ním Jozef Horváth. /koncertný majster SF/. V roku 2022 vystriedal F. Toroka na pozícii druhých huslí Július Horváth.

Tento rok oslavuje Moyzesovo kvarteto svoje 48. jubileum. Lístky je možné zakúpiť v sieti ticketportal.

Redakciu informovala Lucia Vagovičová.  

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno