V rámci cyklu Stará hudba zaznie v Stĺpovej sieni Slovenskej filharmónie  jeden z koncertov prebiehajúceho 25. ročníka festivalu Dni starej hudby. Uskutoční sa v pondelok 12. 6. 2023 o 19.00.

Na koncerte vystúpi  jubilujúci súbor pre starú hudbu Musica aeterna pod dlhoročným umeleckým vedením Petra Zajíčka spolu so zborom Czech Ensemble Baroque Choir.


Sólistami večera budú sopranistky Pavla Radostová a Romama Kružíková, Lucie Karafiátová, alt, Ondřej Holub, tenor a  Jiří Miroslav Procházka, bas. Na programe zaznie šesť orchestrálnych predohier Apollon Enjoué bratislavského rodáka Johanna Sigismunda Kussera, zborové dielo Jeana-Baptistu Lullyho a slávne Te Deum Marca Antoina Charpentiera, ktorého Prelúdium poznáme ako zvučku Eurovízie.


Czech Ensemble Baroque Choir

50.výročie založenia prvého slovenského profesionálneho súboru starej hudby Musica aeterna si pripomína celý tohtoročný festival, ktorý potrvá do 16. júna 2023.


Musica aeterna

Mottom tohtoročného festivalu sú slová zakladateľa súboru Musica aeterna Jána Albrechta, estetika, muzikológa a hudobníka: „Musíme hodnoty minulosti v našej súčasnosti sprítomňovať, uchopiť i pochopiť jej zrod a obohatiť sa jej prístupmi. Pretože minulosť nemilujeme kvôli nej samej, ale v záujme našej prítomnosti.“


Zdroj: o koncerte informovala Martina Tolstova, tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno