Na filmové plátna dorazila nová slovenská komédia, ktorá zaujme názvom i hereckým obsadením. Superžena je poviedkovým filmom, v ktorom sa šesť mužov-scenáristov pozrelo na svet žien. Režisérovi Karolovi Vosátkovi (divadlo La Komika, seriál Mafstory) sa podarilo snímku naplniť hereckými hviezdami a publikum si rôznorodé humorné poviedky v jeho celovečernom filmovom debute môže vychutnať práve teraz v kinách na celom Slovensku.

Diváci a diváčky sa môžu tešiť na Dianu Mórovú, Zuzanu Kubovčíkovú Šebovú, Zuzanu Porubjakovú, Mirku Gális Partlovú, Renátu Ryníkovú, alebo ich českú kolegyňu Tatianu Dykovú, ktoré sa zhostili úloh superžien v predstavách jednotlivých autorov. Ich mužskými náprotivkami sú Marko Igonda, Lukáš Latinák, ale aj Miroslav Krobot či Jaroslav Plesl.  V epizódnych úlohách si sami seba zahrali napríklad aj Katarína Brychtová, ktorá sa pred kamerami vrátila k moderovaniu legendárnej relácie Pošta pre teba, alebo spevák Maťo Ďurinda, ktorý ani na plátne neostal nič dlžný svojej povesti neviazaného rockera.  


Mužský pohľad na ženský svet je vo filmovej novinke nečakane pestrý. Na plátne sa stretneme so ženami v rôznych situáciách, ktoré na prvý pohľad nemajú nič spoločné s predstavou ženy v superlatívoch. O to sú jednotlivé poviedky prekvapivejšie… Ako sa môže žena vysporiadať so žiadostivosťou? Ako znáša neveru? Máte tušenie, o čom sa rozprávajú pornoherečky v šatni pred nakrúcaním? A ak ste si náhodou mysleli, že sa žena dokáže zamilovať iba do inej osoby, filmová novinka vás vyvedie z omylu, keď ukáže, že objektom lásky môže byť aj… tunel.


„Optika mužov a žien je v mnohých prípadoch veľmi rozdielna. A ja som chcel práve mužský pohľad, keďže komixový termín Superžena priťahuje určite viac mužov,“ vysvetľuje svoj zámer Karol Vosátko, režisér, spoluscenárista a duša celého projektu. Jedným dychom však dodáva: „Ale viem si predstaviť, že by bolo zaujímavé osloviť ženy – scenáristky s touto istou témou a vytvoriť Superženu 2…“


Spomínanými scenáristami sú tvorivo i generačne rôznorodí tvorcovia Viliam Klimáček, Stano Guštafík, Jozef Koleják, Miro Šifra, Petr Kolečko aj samotný Vosátko. Komédiu Superžena do slovenských kín priniesla filmová distribučná spoločnosť Continental film a bude iste zaujímavé sledovať, ako sa jej bude dariť a či sa Superženy 2 z pohľadu filmárok naozaj dočkáme.


 

Zdroj: Peter Gašparík, Continental film

Zdroj foto/video: Continental film

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno