Michaela Jacksona si v životopisnej dráme zahrá jeho synovec

Zdroj: Wikimedia Commons, Constru-centro, (CC BY-SA 4.0)

V roku 2018 spustila snímka Bohemian Rhapsody vlnu spomínania na najväčšie hviezdy populárnej hudby. Od toho času nás nostalgia vtiahla do kín za životopisnými filmami o Eltonovi Johnovi (Rocketman 2019),  Elvisovi Presleym (Elvis 2022) či Whitney Houston (I Wanna Dance with Somebody 2022). Bolo len otázkou času, kedy si niektorý z producentov spomenie aj na kráľa popu, Michaela Jacksona. Teraz už vieme, že prebiehajú prípravy na nakrúcanie jeho vlastnej životopisnej drámy. 

Režisérom snímky má byť Antoine Fuqua, autor prevažne akčných a kriminálnych trilerov (Training day, Equalizer 1,2). Fuqua sa viackrát pokúsil realizovať aj mimo týchto žánrov, no jeho počiny v oblasti historického filmu či westernu boli prijaté rozporuplne. Preto aj na poli hudobných životopisných drám jeho prítomnosť vzbudzuje mierne obavy. Film o Michaelovi Jacksonovi však zastrešuje producent už spomínanej snímky Bohemian Rhapsody Graham King a jemu pripadla aj voľba hereckého predstaviteľa, ktorým je mladý Jaafar Jackson.


S Jaafarom som sa stretol pred viac ako dvoma rokmi a bol som unesený tým, ako organicky zosobňuje ducha a osobnosť Michaela,“ povedal King pre portál Variety. „Bolo to niečo také silné, že aj po uskutočnení celosvetového castingu bolo jasné, že je jediným vhodným človekom. Som nesmierne nadšený, že je súčasťou projektu, aby mohol stvárniť svojho strýka a nemôžem sa dočkať, kým ho svet uvidí na veľkej obrazovke ako Michaela Jacksona,” uviedol producent.


Ani zvolený herecký predstaviteľ však nevzbudzuje nadšené očakávania. Ako úspešný spevák a tanečník by sa Jaafar Jackson svojmu strýkovi vo filme mohol priblížiť, no doteraz nemal synovec kráľa popu žiadne skúsenosti s herectvom, a tak pôjde o jeho debut. Ani pri neskúsenom hercovi obavy z pripravovaného filmu nekončia.

Tvorcovia si stoja za tým, že ukážu Michaelov kontroverzný život z každej strany, ale fakt, že príbeh o tejto osobnosti zostane “v rodine” a vzniká vo významnej spolupráci s Jacksonovcami, vzbudzuje pochybnosti o autentickom a pravdivom prístupe k obvineniam z pedofílie, ktorým Michael Jackson svojho času čelil. 


Pri biografických hudobných snímkach majú tvorcovia výhodu už vopred vybudovanej fanúšikovskej základne. Určitý úspech možno teda očakávať aj v prípade nového filmu, aj keď možností ako ho pokaziť, sa ukazuje stále viac a viac. Zostáva veriť, že film o Michaelovi bude rovnako silným zážitkom, ako to bolo v prípade Bohemian Rhapsody a nebude to preháňať so zdržanlivosťou.

 

Spracoval: Matúš Trišč

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno