Dať prednosť istote a kariére, alebo dobrodružstvu a láske? Nad touto otázkou sa v novom romanticko-dobrodružnom filme zamýšľa herečka Michaela Čobejová. Tvorcovia úsmevného príbehu Smolu nosíš ty, láska (pôvodný názov Kurz lezenia pre začiatočníkov), inšpirovaného skutočnými udalosťami, predstavujú prvé zábery.

Námet podľa producentky napísal osud. „Ten film ku mne prišiel sám, na letnej dovolenke s priateľmi. Pozerala som sa na jeden zamilovaný pár a hovorila som si, že toto je na nakrútenie,“ usmieva sa Michaela Čobejová. Snímka, ako ďalej tvrdí, „je o hľadaní samého seba. O Monike, ktorá aj napriek tomu, že je vydatá a má úspešnú kariéru, túži objaviť skutočný zmysel svojho života. Chce si splniť sny, o ktorých ani nevedela že má,“ vysvetľuje. Igor, ktorý v nej prebudí tieto túžby, je horolezec a jaskyniar. „Je to veľký dobrodruh. Žije mimo zákonov civilizácie. Prechádza sa prírodou a zabúda žiť zodpovedne a starať sa aj o iné veci. Až stretnutie s Monikou ho sčasti vráti do reality,“ vysvetľuje český herec Ivan Franěk a jeho filmová partnerka ho dopĺňa: „Je to skrátka krásny a úsmevný príbeh lásky.“


Pre Samuela Spišáka je snímka Smolu nosíš ty, láska režisérskym debutom. „Zavolala mi producentka Miška Čobejová, či by som do toho šiel, a ja som povedal áno. Ako filmový režisér som takú ponuku odmietnuť nemohol. Je to šanca ukázať, ako si film predstavujem ja. Tento žáner romantickej komédie je pre debut neobvyklý, ale tým viac môžem odprezentovať svoj názor a ako to uchopím,“ hovorí. Známy herec bol od začiatku za to, aby jednu z hlavných postáv zobrazoval Ivan Franěk. „Je to fantastický herec, ktorého diváci môžu poznať zo známych európskych filmov Veľká nádhera, Colette, Anna, či dokonca z aktuálnej francúzskej novinky Traja mušketieri: D´Artagnan. Spolupracoval s najvyššou režisérskou ligou a bol to môj sen dostať ho sem,“ prezrádza. Vo filme si spolu s Michaelou Čobejovou a Ivanom Franěkom v ďalších hlavných úlohách zahrajú aj mladí českí herci Jakub Štáfek (Vyšehrad:Fylm) a Leona Skleničková (Tieňohra) a priestor dostali aj obľúbení slovenskí herci Ady Hajdu, Marko Igonda či Kristína Tormová.


Dej letnej komédie sa odohráva v slovenskej jaskyni Domica, Slovenskom raji, Tatrách a na chorvátskom ostrove Hvar. Pod scenár sa spolu s producentkou podpisujú Ivan Čobej, Lukáš Obermajer, dramaturgom je Stanislav Dančiak a za hlavnou kamerou stojí Lukáš Teren. Smolu nosíš ty, láska v produkcii Sardinka Production prinesie do kín CinemArt 15. júna 2023.

 

Zdroj: Radomír Brhlík, PR manažér


Zdroj foto: Sardinka Production

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno