Medzinárodná flautová súťaž na Vysokej škole múzických umení v Bratislave

Na pôde Vysokej školy múzických umení v Bratislave sa v dňoch 7. – 13. septembra 2023 koná druhý ročník významného a jedinečného umeleckého podujatia – Medzinárodná flautová súťaž na Vysokej škole múzických umení 2022. Súťaž v roku 2023 nadväzuje na Medzinárodnú husľovú súťaž na VŠMU v Bratislave, ktorá úspešne predstavila novú platformu medzinárodných interpretačných súťaží na VŠMU v Bratislave.

Cieľom medzinárodných súťaží na VŠMU je vyhľadávanie a podpora mladých talentovaných osobností z celého sveta. Na flautovú súťaž v roku 2023 sa prihlásilo (do dvoch kategórií) okolo 58 súťažiacich z 20 krajín sveta.


Prvé a druhé kolo súťaže obidvoch kategórií sa uskutoční v Koncertnej sieni DVORANA  na Hudobnej a tanečnej fakulte VŠMU v Bratislave (Zochova 1) v termíne 8. – 12. septembra


Vyvrcholením súťaže bude finálové tretie kolo súťaže v spolupráci so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu pod taktovkou Konstantina Ilievskeho a vyhlásenie výsledkov súťaže. Uskutoční sa vo Veľkom koncertom štúdiu Slovenského rozhlasu (Mýtna 1) 13. septembra o 18.00.


Na finálovom koncerte súťaže sa predstavia traja finalisti súťaže s koncertným programom pre flautu a orchester. Každý súťažiaci predvedie koncert od Mozarta – Koncert D dur, KV 314 a Koncert pre flautu a orchester od Jacques Iberta.


Clara Nováková

Výkony súťažiacich bude hodnotiť medzinárodná porota v zložení:

Predseda poroty: Clara Nováková (ČR)

 

Členovia poroty: Ewelina Zawislak (PL), Alena Walentin, (GB),František Kantor ( CZ), Jorge Salgado Correia (PT), István Matuz (HU), Dagmar Zsapková (SK).

Dagmar Zsapková

Okrem súťažných vystúpení bude pre návštevníkov, súťažiacich a študentov pripravený sprievodný masterclass Kláry Novákovej, ktorý sa uskutoční 13. 9. od 9.00 v Koncertnej sieni DVORANA na Hudobnej a tanečnej fakulte VŠMU v Bratislave.

Podrobnejšie informácie o súťaži nájdete na www.vsmu.sk/htf.

VSTUP NA VŠETKY PODUJATIA JE VOĽNÝ

Zdroj: redakciu informovala Katarína Thalerová

Katedra teórie hudby, Vysoká škola múzických umení v Bratislave

Titulná foto: Mode Records

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno