Hosťom Masterclass, ktorú na pôde festivalu Cinematik organizuje Asociácia slovenských kameramanov (ASK), bude kameraman Peter Bencsík (ASK). Jeho majstrovská lekcia sa zameria na svietenie a najmä na to, ako urobiť tmu pre čiernobiely film, ako sú Piargy. Masterclass ponúkne aj možnosť vyskúšať si neobvyklé gripové zábery s kamerovou jazdou.

Majstrovská lekcia určená profesionálom, študentom a všetkým, koho zaujíma film, sa uskutoční v sobotu 17. septembra 2022 v čase od 10.00 do 15.00 hod., v netradičných priestoroch piešťanskej Elektrárne.


„Masterclass sa bude venovať čiernobielej LUT-ke , svieteniu, výhodám a nevýhodám točenia čiernobieleho historického filmu a budeme hovoriť aj o výtvarnom kontraste a tiež o tom, ako nasvietiť nočný čiernobiely záber,“ predstavil svoju lekciu Peter Bencsík. Jeho najnovší film Piargy (r. Ivo Trajkov, 2022) má premiéru práve na festivale Cinematik. Naposledy spolupracoval s režisérom Michalom Vajdičkom na televíznom seriáli On a Ona (2022), s režisérom Jánom Novákom na dvoch seriáloch NemocnicaHranica a robil kameru vo filme Známi neznámi (r. Zuzana Marianková, 2022).    


 

Prihlasovací formulár: https://www.cinematik.sk/ask.


Pre návštevníkov/návštevníčky festivalu sú pripravené aj ukážky z čerstvo dokončenej snímky Piargy, Peter Bencsík ich v rozhovore s prezidentom asociácie, kameramanom Lukášom Terenom (ASK) bude rozoberať do detailov.


Môjho kolegu a kamaráta Petra Bencsíka vnímam od prvých dní, kedy som sa priplietol k filmu, ako ostrieľaného profesionála, ktorý sa pohybuje od jedného filmu do druhého, ale aj tak má čas na to, aby sa podelil o svoje zážitky a skúsenosti,“ doplnil Lukáš Teren.

Asociácia slovenských kameramanov každoročne organizuje masterclassy na viaceré atraktívne témy. V roku 2021 boli ich hosťami: Martin Štrba (ASK), Miro Remo (ASK), Martin Žiaran  (ASK) a zaujímavú diskusiu viedli aj Martin Chlpík (ASK) a Maroš Žilinčan (ASK).

Podujatie sa koná vďaka finančnej podpore Audiovizuálny fond a CANON Slovakia.

Zdroj: TS bARSdobrýchýr – Zuzana Golianová
Zdroj foto: archív Peter Bencsík, Mayo Hirc

2 KOMENTÁRE

    • Dobrý deň, prihlasovací formulár je aktívny, podujatie bolo dnes od 10:00 do 15:00. Tlačovú správu sme publikovali v plnom znení, adresu formuláru sme overili, nevieme, ako by sme Vám mohli pomôcť – skúste prípadne cez stránku Cinematik alebo ASFK.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno