Aj tretí mesiac roku 2021 výrazne poznačí celosvetová pandémia. Kiná naprieč všetkými kontinentmi budú podľa všetkého aj naďalej uzavreté a tak fanúšikom filmov a seriálov nezostáva nič iné, len využiť ponuku veľkých streamovacích služieb, ktorá však ponuku kín bezproblémovo nahradí.

Čo teda sledovať v marci? Medzi ponukou HBO GO, Netflixu a Amazon Prime nájdeme čerstvé novinky, ale aj overené klasiky. Na svoje si prídu fanúšikovia akcie, drámy, zábavného i dokumentárneho formátu.


HBO GO

Ako jediná z veľkých streamovacích služieb prináša HBO svojim divákom nielen český, ale po novom už aj slovenský dabing. Zatiaľ sa v ponuke nachádza niekoľko desiatok titulov, avšak dá sa predpokladať, že s postupom času budú pribúdať vo väčšom počte. Najväčším ťahákom marcovej ponuky HBO budú overené tituly.


Trilógia Pán prsteňov a Hobbit – dostupné od 1.3.

Klasika, ktorú už snáď ani nikomu netreba predstavovať. Epický príbeh režírovaný Petrom Jacksonom na knižnom podklade J. R. R. Tolkiena, ktorý rozpráva o putovaní hobbitov a ich spoločníkov na ceste za zničením prsteňa moci. Hobbit pre zmenu rozpovie príbehy a dobrodružstvá, ktoré prechádzali Pánovi prsteňov. Ak sa chcete ponoriť to dobrodružného fantasy sveta Stredozeme, určite siahnite po trilógiách Pán prsteňov a Hobbit.


Trilógia Krstný otec – dostupné od 1.3.

Marlon Brando, Al Pacino či Robert De Niro alebo aj rodina Corleone. To je jedna z najznámejších filmových mafiánskych rodín, ktorú si vďaka Francisovi Fordovi Coppolovi a vďaka marcovej ponuke HBO GO, môžete vychutnať naplno. Konská hlava v posteli, ponuka, ktorá sa nedá odmietnuť alebo úvodná scéna Krstného otca v podaní Marlona Branda sú nezabudnuteľné filmové okamihy, ktoré vás dostanú priamo do srdca talianskej mafie.


Lockdown – dostupné od 1.3.

V marcovej ponuke HBO GO nájdeme aj čerstvú novinku s pomerne aktuálnym názvom Lockdown. Aj keď by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že ide o psychologickú drámu, opak je pravdou. V romantickej krimi komédii režiséra Douga Limana budeme sledovať príbeh Lindy (Anne Hathaway) a Paxtona (Chiwetel Ejiofor), ktorí sa počas celosvetovej pandémie rozhodli pre riskantnú lúpež šperkov, no tám im môže navždy zmeniť život.

Zack Snyder’s Justice League – dostupné od 18.3.

Vo fantasy svete ešte chvíľu zostaneme a to filmom Justice League od Zacka Snydera. Pôvodný film, ktorý po Snyderovi prebral Joss Whedon, si po svojom uvedení v roku 2017 vypil pohár trpkej kritiky až do úplného dňa. Dlho očakávaná fantasy novinka, ktorá rozprávala príbehy superhrdinov DC sveta, priniesla nielen divákom, ale aj samotnému Snyderovi veľké sklamanie.  Ten napokon dostal od štúdia Warner Bros druhú šancu a tak budeme môcť už 18. marca sledovať staronové príbehy Batmana, Wonder Woman, Aquamanam, Cyborga a Flasha v štvorhodinovom režisérskom zostrihu.

NETFLIX

Netflix by sme bez ostychu mohli nazvať aj nekonečným seriálovým a filmovým archívom. O jeho kvalitách svedčia napríklad aj tohtoročné Zlaté glóbusy, kde výrazne dominoval. Počas marca prináša svojim fanúšikom množstvo skvelých titulov.

Biggie: I Got a Story to Tell – dostupné od 1.3.

Dokument, ktorý sledujte cestu Christophera Georga Latoreho Wallaca známejšieho pod prezývkou Notorious B.I.G. Osobné výpovede najznámejších predstaviteľov rapu ako Dr. Dre, Jay-Z. Tupac Shakur, Snoop Dog a iných plus nikdy nezverejnené zábery ukazujú cestu rapovej megastar od jeho dílerských čias až po cestu na trón nikdy nekorunovaného kráľa rapu.

Sentinelle – dostupné od 5.3.

Skvele vycvičená francúzska vojačka sa po traumatizujúcej bojovej misii vracia domov, kde však opäť musí využiť svoje jedinečné schopnosti a vypátrať muža, ktorý ublížil jej sestre. Hlavnú postavu v akčnej dráme stvárnila známa ukrajinská herečka Olga Kurylenko, ktorú mnohí poznajú najmä ako bond girl.

Dealer – dostupné od 10.3.

Medzi seriálovými novinkami Netflixu rozhodne zaujme francúzska kriminálka Dealer. Seriál vytvorený podľa rovnomenného filmu, rozpráva príbeh režiséra hudobných klipov Francka, ktorý sa pri točení nechcene ocitne uprostred drogovej vojny gangov.

Sky Rojo – dostupné od 15.3.

Od tvorcov hitu Money Heist prichádza tentoraz krimi seriál pod názvom Sky Rojo. V centre diania celého seriálu budeme môcť sledovať príbeh troch žien, ktoré unikajú pred svojim pasákom. Ich túžba po slobode musí mnohokrát prekonať doteraz neprekonané hranice.  

The Irregulars  – dostupné od 26.3.

Viktoriánsky Londýn, Baker Street 221B, doktor Watson, Sherlock Holmes skupinka čudákov, ktorá si hovorí The Irregulars. Zoznámte sa s najnovším seriálom svojrázneho detektíva, ktorý rieši tie najzložitejšie prípady.

AMAZON PRIME

Amazon prime pomaly stúpa medzi špičku domáceho trhu streamovacích služieb. Aj keď je u nás táto služba dostupná už viac ako 4 roky, doteraz bola dosť v úzadí, najmä pre chýbajúce slovenské titulky či dabing. Exkluzívne novinky ako napríklad pokračovanie Borata, ale aj postupne pribúdajúce české a slovenské preklady, ju však rýchlo vystrelili medzi elitu.

Coming 2 America – dostupné od 5.3.

Eddie Murphy sa vracia do Ameriky! Amazon Prime prináša svojim divákom počas marca pokračovanie skvelej komédie z roku 1988 Cesta do Ameriky. V dvojke sa spoločne s princom Akeemom opäť vrátime do Ameriky, kde kedysi zažil neobyčajné dobrodružstvá, ktoré majú okrem spomienok ešte jednu pamiatku – syna.

Spracovala: redakcia mojakultura.sk
Zdroj foto a video: Shutterstock, Youtube

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno