Madonna vydáva singel Medellín!

Kráľovná popu Madonna vydáva singel Medellín, ktorý pochádza z chystaného štrnásteho albumu Madame X, ktorý vyjde 14. júna. Na singli spolupracovala s kolumbijskou hviezdou, spevákom Malumom.


Album Madame X je kolekciou 15 skladieb, ktoré sú silne ovplyvnené Madonniným životom v portugalskom Lisabone a jej dlhoročným vzťahom k latinsko-americkej hudbe a kultúre. „Môj album sa narodil v Lisabone,“ približuje nahrávanie Madonna. „Našla som tam svoj kmeň a čarovný svet úžasných muzikantov, ktorí obnovili moju vieru, že hudba naprieč svetom je silne prepojená a že je dušou vesmíru.“ Produkcie albumu sa ujal Madonnin dlhoročný spolupracovník Mirwais, Mike Dean, ktorý pracoval napríklad s Kanye Westom, Travisom Scottom alebo 2Pacom a v neposlednom rade Diplom. Medzi hosťami na Madame X sa objavuje napríklad Quavo alebo Swae Lee.


Vypočujte si nový singel, ktorý je z hľadiska hudobnej produkcie mimoriadne invenčný, čo už je pri kráľovnej popu štandardom. Navyše je pieseň obohatená o exotickú rytmiku, je chytľavá, takže tipujeme, že sa veľmi rýchlo ujme.


Madonna, celým menom Madonna Louise Veronica Ciccone Ritchie, je na stránkach histórie našej kultúry zapísaná ako sex symbol 80. rokov, módna ikona, kráľovná modernej hudby a bulváru, a predovšetkým ako najúspešnejšia umelkyňa všetkých čias, za čo si dokonca vyslúžila oficiálny zápis do Guinessovej knihy rekordov. Za svoju kariéru vydala 57 hitov, ktoré sa umiestnili v Top 100 tabuľkách, z ktorých sa neuveriteľných 38 dostalo do Top 10, čo sa doteraz žiadnemu interpretovi nepodarilo – dokonca ani legendárnym Beatles, ktorí majú „iba“ 34 Top 10 hitov. Medzi tieto hity patrí napríklad Like A Virgin, La Isla Bonita, Material Girl alebo Like A Prayer. Práve La Isla Bonita bola mimochodom prvou skladbou, ktorá v Madonninej tvorbe obsahovala prvky latinsko-americkej hudby a pôvodne bola ponúknutá Michaelovi Jacksonovi, ktorý ju ale (očividne) odmietol.


Zdroj: UNIVERSAL MUSIC

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno