Lúčničiari si na Sicílii vyspievali 2. miesto

Spevácky zbor Lúčnica sa pod vedením umeleckej vedúcej a dirigentky Eleny Matušovej zúčastnil v dňoch 10.07.-15.07.2023 na 8. ročníku medzinárodného festivalu speváckych zborov InCanto Mediterraneo 2023 v talianskom meste Milazzo, ktorý pozostával zo súťažnej a nesúťažnej časti. Na festivale sa zúčastnilo celkom 11 speváckych zborov zo 6 krajín sveta (Poľsko, Slovensko, Slovinsko, Izrael, Taiwan a Taliansko).

V rámci nesúťažnej časti sa lúčničiari predstavili sicílskemu publiku na samostatnom koncerte, na ktorom odzneli skladby rôznych štýlových období a žánrov, no predovšetkým sa prezentovali úpravami slovenských ľudových piesní.


V súťažnej časti spevácky zbor vystúpil v kategórii Musica Sacra, pričom výber skladieb striktne zohľadňoval kritériá stanovené organizátormi – zazneli skladby autorov G. P. da Palestrinu, A. Brucknera, N. Kedrova, A. Brezinu a H. Th. Burleigha.  Umelecký výkon a snahu lúčničiarov napokon odborná porota ocenila vynikajúcim 2. miestom.


Výkony a celková prezentácia speváckeho zboru boli mimoriadne pozitívne hodnotené nielen publikom, odbornou porotou, ale aj umeleckým vedením festivalu.


Zdroj: redakciu informovala Linda Berlinová, manažérka spev. zboru


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno