Slovenské národné divadlo pozýva na záver sezóny na open-air Letné gala, ktoré sa uskutoční v sobotu 26. júna 2021 o 19.00 hod. na námestí pred novou budovou divadla. Ukončenie 101. divadelnej sezóny SND bude súčasne otvorením Kultúrneho leta v Bratislave.

„Priaznivá pandemická situácia na Slovensku dovoľuje, aby sme umenie vrátili z online priestoru späť do divadelných sál a tiež poskytli divákom i tvorcom slobodný nádych pri jeho vnímaní v exteriéri,“ informuje tlačová tajomníčka SND Izabela Pažítková.


Aj nové vedenie SND sa teda rozhodlo využiť atraktívny priestor pred divadlom, ktorý minulý rok divákom v júni ponúkol po takmer štyroch mesiacoch zatvoreného divadla divákom program, na ktorý sa len tak nezabúda.


Program tohtoročného Letného gala, na ktorom budú  participovať všetky tri umelecké súbory SND, sa uskutoční v sobotu 26. júna 2021 od 19.00 hod. na námestí pred novou budovou SND a potrvá do neskorých večerných hodín.

 

Návštevníci sa započúvajú aj do ukážok z opier, ktoré obohatia repertoár v nasledujúcej divadelnej sezóne. Zaznejú árie z Dvořákovej opery Čert a Káča, z Donizettiho Lucie z Lammermooru, Ponchielliho opery La Gioconda a Leoncavalovych Komediantov. V programe nebude chýbať ani obľúbený Verdi a ukážky z opier La traviata a Rigoletto. Účinkovať budú skvelí operní sólisti Jolana Fogašová, Adriana Kohútková, Mariana Sajko, Andrea Vizvári, Dalibor Jenis, Daniel Čapkovič, Tomáš Juhás Michal Lehotský, Richard Šveda a Ondrej Šaling.


Sólisti a členovia baletného  súboru SND sa predstavia v troch nových komorných dielach. Ninu Polákovú inšpirovala známa meditácia z Massenetovej opery Thaïs. Jej choreografiu budú interpretovať prví sólisti Baletu SND Olga Chelpanová a Konstantin Korotkov. Peter Dedinský sa uvedie choreografiou Pekelného tanca z Dvořákovej opery Čert a Káča a Reona Sato valčíkom z Prokofievovho baletu Popoluška.

Spoluúčinkuje orchester Opery SND pod taktovkou Martina Leginusa.

Program budú slovom sprevádzať členovia Činohry SND Anežka Petrová a Daniel Fischer.

Členovia Činohry SND sa predstavia aj ako vynikajúci hudobníci. Od 20.30 hod. bude pódium patriť Richarovi Autnerovi, ktorý uvedie svoje debutové CD s názvom Odpovede a open-air Letné gala SND ukončí Daniel Fischer s Orchestrom Jeana Valjeana.

Slovenské národné divadlo pripravilo Letné gala SND v spolupráci s Hlavným mestom Bratislava a Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom.

Vstup je voľný. V súvislosti s rešpektovaním všetkých protipandemických opatrení je počet divákov limitovaný a preto je nevyhnutné vyzdvihnúť si vstupenky /s nulovou hodnotou/ v pokladnici v novej budove SND. Podrobné informácie na www.snd.sk

 

Zdroj: redakciu informovala tlačová tajomníčka SND Izabela Pažítková
Zdroj foto: Zuzana Fischer – program z roku 2020

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno