Už tento štvrtok sa Scarlett Johansson predstaví ako šikovná marketingová kúzelníčka Kelly Jones, ktorá má za úlohu „predať“ Mesiac verejnosti. Channing Tatum je idealistický riaditeľ štartu misie Apollo 11, Cole Davis, ktorého nadšenie pre najambicióznejší vesmírnym projekt – pristátie na Mesiaci – sa zrazí s prízemným marketingovým pragmatizmom. A nič si nedarujú.

Avšak ako to býva, protiklady sa často priťahujú a Kelly a Cole nie sú výnimka. Ich vzťah musí prejsť skúškou, ktorú im pripraví Woody Harrelson ako vplyvný agent nixonovskej administratívy, keď prikáže Kelly zinscenovať falošné pristátie. Podarí sa jej Mesiac predať – a zároveň sa úplne nezapredať? Bude to mega úspech alebo mega podvod?


Zober ma na Mesiac má okrem podmanivej iskrivej chémie medzi hlavnými postavami niečo, čo iné filmy nemajú – pôsobivé autentické zábery priamo od NASA! Tie si určite chcete vychutnať na veľkom plátne a s poriadnym zvukom. Tvorcovia dostali povolenie natáčať v Kennedyho vesmírnom stredisku a spolupracovali s expertmi, ktorí riadili pôvodné misie na Mesiac. Ich spomienky a zážitky okorenili scenár a pridali tak filmu jedinečnú autenticitu. Napriek tomu, že dej filmu sa odohráva v minulosti, srší z neho mladistvá energia a zápal. NASA totiž vtedy dala príležitosť dvadsiatnikom, ktorí chceli meniť svet.

„Aj let na Mesiac, aj romantické očarenie za mesačnej noci majú jedno spoločné – odvahu dovoliť si zažiť niečo výnimočné,“ usmieva sa režisér Greg Berlanti.


Synopsa: Kelly (Scarlett Johansson) je dravá newyorská marketérka a Cole (Channing Tatum) zase idealistický letový inžinier. Obaja pracujú na najväčšom vesmírnom projekte Apollo 11 – a neznášajú sa. Kým Kelly má na starosti napraviť obraz NASA v očiach verejnosti a o detaily vesmírnej vedy sa nezaujíma, Coleova misia je dostať prvých ľudí bezpečne na Mesiac a späť a je mu jedno, že jeho astronauti sú väčšie hviezdy ako Beatles. Keď však spolu začnú tráviť viac času, zistia, že k sebe cítia viac, než boli pôvodne ochotní si priznať. Americká vláda má však vesmírnej misii pochybnosti, a tak Kelly dostane príkaz zinscenovať falošné pristátie. Dokedy sa podarí Kelly toto tajomstvo pred Coleom utajiť? A ako ovplyvní ich vzťah?

Zober ma na Mesiac vás vezme na nezabudnuteľnú cestu plnú romantiky, humoru, napätia a nečakaných zvratov už 11. júla 2024.


 

Zdroj: Zuzana Vašková, PR manažérka spoločnosti ITAFILM


Zdroj foto: ITAFILM

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno