Divadelná sezóna sa oficiálne skončila. Napriek tomu sa môžeme kultúrne vyžiť spolu s Letnou čitárňou v Medickej záhrade v Bratislave. Ponúka besedy so spisovateľmi, detské divadelné predstavenia či fotografické výstavy. Letná čitáreň končí až 31.augusta 2024.

Letná čitáreň v Medickej záhrade

Verejná Staromestská knižnica sídli v Starom Meste v Bratislave a organizuje rôznorodé podujatia. Jednou z nich je aj Letná čitáreň. Akcie sú zamerané na detské publikum, no čitáreň nezaostáva ani s možnosťami pre dospelých fanúšikov literatúry, ručných prác, hudby a poézie. Letná čitáreň funguje od začiatku júna v Medickej záhrade pri zadnom vchode z Poľnej ulice. Vstup na všetky podujatia je zadarmo. Nižšie nájdete program do konca tohto mesiaca.


9.7. o 17:00 – Večer s vydavateľstvom


E.J. Publishing a spisovateľ Ján Púček. Autor z Liptovského Mikuláša už vydal nie jednu knihu. Má za sebou významné ocenenia ako Cenu Jána Johanidesa či Cenu Nadácie Tatra Banka. Jeho kniha Uchom ihly bola preložená do poľského jazyka. V roku 2022 vydáva zatiaľ svoju poslednú zbierku poviedok, esejí a čŕt s názvom Karpaty!. V utorok porozpráva o svojom pohľade na vlastnú tvorbu a literatúru.


10.7. o 16:00 – Zobúdzanky


Účinkuje Divadlo Veteš. Detské predstavenie pre deti od 3 rokov.

16.7. o 17:00 – Krajina pred objektívom

Krajina pred objektívom je výstava fotografa Petra Dvořáka. Vo svojej tvorbe sa zameriava na výraznú hru svetla a tieňa. Výstava vyzdvihuje vzdialené a jedinečné prostredie Južnej Afriky. Čo všetko tam P. Dvořák videl?

17.7. o 16:00 – František a cesty pod zemou

Bábkové predstavenie o veselej dážďovke z pera tímu TRI TVORY z Divadla Š.E.M.. Predstavenie je aj pre divákov od 3 rokov.

20.-21.7. od 11:00 do 16:00 – Spolu a naplno
V Kreatívnom Klube Luna sa môže nájsť ktokoľvek – Spolu a naplno je medzigeneračné podujatie ručných prác. V skupine sa naučíte maľovať sezónne dekorácie, ako zdobiť kraslice alebo pretvárať staré predmety na nové.

23.7. o 17:00 – Leto v úli

Pásmo s gitaristkou Evou Golovkovou a hercom Petrom Weincillerom. Skúsená pesničkárka a šansoniérka v spolupráci s hercom a režisérom vyskladajú hudobno-poetické doplnenie večerného dňa.

24.7. o 16:00 – Vymýšľance so Slniečkom (od 5 rokov)

V Letnej čitárni sa predstaví čítanie z detského časopisu Slniečko. Časopis si pre malých divákov prichystal prekvapenie v podobe tajného hosťa.

30.7. o 10:00 – Tvorivé dielničky pre šikovné ručičky

Tvorivé dopoludnie pre najmenších s RC Prešporkovo. RC Prešporkovo je rodinné centrum v Bratislave a je útočiskom pre rodičov, a ich deti. Akcia v rámci Letnej čitárne Tvorivé dielničky pre šikovné ručičky je určené pre malých od 2 rokov. Na akciu je potrebné dopredu sa registrovať. Viac informácii nájdete na oficiálnej stránke Letnej čitárne.

30.7. o 17:00 – Od stredovekých trhovísk k moderným obchodným domom

Historická prednáška nás vezme do obdobia, keď bola Bratislava metropolou obchodu. Aké trhy sa tu v minulosti konali? V ktorom obchodnom centre sa nachádzal prvých eskalátor na Slovensku? Tieto a ďalšie zaujímavé informácie poskytne sprievodkyňa Monika Štefunková.

31.7. o 17:00 – Fest Anča premieta pre deti

Medzinárodný filmový festival animácie Fest Anča tento rok skončil 30. júna. Deti od 5 rokov si koncom júla vďaka Letnej čitárni pozrú to najlepšie, čo filmový festival Fest Anča vybral nielen z tohto ročníka, ale aj z predošlých. Na plátne ich čaká pestrosť techník, farieb a myšlienok.

 

Karin Kissová

Foto: Miroslava Spodniaková 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno