Po neplánovej pandemickej odstávke sa uvoľnenia konečne dočkali aj kiná. A to znamená okrem iného aj príchod nových blockbusterov či iných dych berúcich filmov. Medzi také, zaručene patrí aj nové epické fantasy Zelený rytier.

Novinka režiséra Davida Loweryho rozpráva príbeh z artušovských čias o sirovi Gawainovi, ľahkomyseľnom a tvrdohlavom synovcovi kráľa Artuša, ktorý sa vydáva na odvážnu cestu na konci ktorej musí zdolať Zeleného rytiera. Dej známej anglickej básne z konca 14. storočia, na základe ktorej vznikol celý príbeh, nám čiastočne prezrádza vizuálne nabitý trailer. Cesta sira Gawaina začína na Nový rok na dvore kráľa Artuša. Do miestnosti plnej rytierov okrúhleho stola vstupuje tajomný bojovník so smaragdovou pokožkou s ešte tajomnejšou ponukou: ktorýkoľvek z prítomných rytierov má právo zasadiť Zelenému rytierovi jeden úder, avšak pod podmienkou, že do roka a do dňa Zelený rytier tento úder vráti. Odmenou pre toho, kto túto skúšku úspešne zloží, má byť okrem cti a slávy aj epická sekera.


Po úspešnom zásahu sira Gawaina, ktorý Zelenému rytierovi jediným úderom odsekne hlavu, prichádza obrovské prekvapenie. Rytier zodvihne hlavu zo zeme a pripomenie najmladšiemu rytierovi Artušovho stola, že za rok sa sním znovu stretne v Zelenej kaplnke, aby naplnil svoj sľub. Počas pátrania po mysterióznom bezhlavom zelenom bojovníkovi sa Gawain stretáva v spoločnosti svojho súpútnika, rozprávajúcej líšky, nielen s duchmi, obrami, zlodejmi, ale aj s nebezpečnými intrigami ľudí.


Cesta sira Gawaina, ktorého stvárni anglický herec Dev Patel, známy najmä zo snímky Milionár z chatrče, by sa mala do slovenských kín dostať už 19. júla.

Spracovala: redakcia mojakultura.sk
Zdroj foto a video: Youtube A24


 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno