KÝM SME DOMA s Alenou Ďuránovou

Herečka Alena Ďuránová, sa objavuje na rôznych divadelných scénach, ale najviac divadelných postáv stvárnila v Štátnom divadle Košice. Za svoju prácu bola ocenená Doskami a diváci ju poznajú aj z televíznych obrazoviek.


Samozrejme, jej najväčšou láskou okrem divadla, je aj rodina – najmä jej dcérka Ema. Ako sa dá zvládnuť život v izolácii v klasickom paneláku a udržať si pritom optimizmus a najmä duševnú pohodu, ako trávi uplynulé týždne, ale aj o ďalších témach, sa dozviete v online relácii KÝM SME DOMA s Antonom Faraonovom.


Alena Ďuránová stvárnila v Štátnom divadle Košice množstvo postáv. Za stvárnenie postavy Alice v predstavení Bližšie od teba získala Divadelné dosky 2000 ako objav sezóny. V košickom divadle sa však objavila v bohatom spektre rôznorodých autorov divadelných hier: J. Barč-Ivan: Koniec – Dievča, C. Goldoni: Sluha dvoch pánov – Clarice, B. S, Timrava: Ťapákovci – Anča-zmija, E. Ionesco: Lekcia – Žiačka, H. Ibsen: Nora – Nora, W. Shakespeare: Ako sa Vám páči – Rosalinda, F. M. Dostojevskij: Zločin a trest – Duňa a mnohých ďalších. Dosky 2018 za mimoriadny počin v oblasti činoherného divadla získala Alena Ďuránová spolu s kolegami zo Štátneho divadla Košice za Kolektívny herecký výkon (Alena Ďuránová, Tatiana Poláková, Andrej Palko, Peter Čižmár, Gabriela Mihalčínová Marcinková, Braňo Mosný) v inscenácii hry Joëla Pommerata Znovuzjednotenie Kóreí.
Diváci ju poznajú aj z divadla Astorka Korzo 90, kde účinkovala v inscenácii Hry posledných dní ako Sue, ale aj z Činohry Slovenského národného divadla. Stvárnila tam nasledovné postavy: P. Shaffer: Amadeus – Konstanca, C. Goldoni: Vejár – Candida, A. P. Čechov: Ivanov – Saša.

zdroj: ŠDKE – text bol upravený a doplnený redakciou mojakultura.sk


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno