Lukáš Pavlásek, ktorý je interným členom Divadla Nová scéna, vydáva knihu pod názvom Trapas môj každodenný. Knihu slávnostne uvedie do života v sobotu 22. júna o 18.00 hod. v Štúdiu Olympia DNS. Krstnými rodičmi knižky budú Karol Čálik a Pavol Topoľský.

Herec Lukáš Pavlásek je známy tým, že zažíva trapasy vždy a všade. Začal si ich zapisovať a dnes z jeho zážitkov, príbehov a trapasov vznikla knižka.

„Celé sa to začalo zhruba pred jedenástimi rokmi. Začal som písať. Všetky svoje trápno – vtipné situácie som si zapisoval na papier a odkladal ich do škatule od topánok. Neskôr som si povedal, že tieto príbehy si predsa nemôžem nechať iba pre seba a mojich najbližších, a preto som si vytvoril na sociálnej sieti blog, ktorý som pomenoval Lukyho okienko, kde som každý týždeň pridával jeden zábavný príbeh za druhým. Dospelo to až do takého štádia, že moji čitatelia a čitateľky si tieto moje príbehy chceli čítať častejšie a častejšie. Až prišiel rok 2024, február a rozhodol som sa, že týmto mojim zábavným príbehom dám jeden ucelený tvar. Začal som písať knižku, ktorej som dal názov „Trapas môj každodenný.“


To, že Lukáš Pavlásek doslova trapasy priťahuje, je o ňom dobre známe: „Moji najbližší a priatelia mi dali prezývku „vyvolený“. Pretože ja sa dokážem stratiť aj na rovnej ceste a z tej istej rovnej cesty sa dokážem ocitnúť v Rakúsku a Košiciach zároveň. Nepýtajte sa ma ako. Neviem. A popritom zažijem také veci, ktoré prekvapia aj mňa samého.“


Za všetky trapasy, ktoré sa mu doteraz prihodili, pridáva jeden divadelný: „Počas hlavnej fotenej generálky inscenácie Rozum a cit u nás v Divadle Nová scéna som sa na javisku šmykol, pretože som mal na sebe prvýkrát obuté topánky s podpätkom a letel som priamo do jazierka, ktoré bolo na javisku a hádajte čo? Áno, bolo plné vody. Na dve hodiny sa generálka musela zastaviť, aby mohol môj kostým vyschnúť a mohli sme pokračovať vo fotenej generálke ďalej.“

Knihu Trapas môj každodenný si Lukáš Pavlásek vydáva sám, na pomoc si prizval editorku Soňu Borušovičovú, grafickú úpravu mala na starosti Ivana Labaš a knižku vytlačilo Polygrafické centrum. Financie na vydanie knihy pritom vyzbieral vďaka podpore verejnosti na platforme Donio.sk.
Slávnostný krst knihy bude v sobotu 22. júna o 18.00 hod. v Štúdiu Olympia Divadla Nová scéna. Krstnými rodičmi budú umelecký riaditeľ DNS Karol Čálik a herecký kolega Pavol Topoľský.


LUKÁŠ PAVLÁSEK

Narodil sa 25. marca 1988 v Košiciach. Vyštudoval Štátne Konzervatórium v Košiciach a po ňom herectvo na VŠMU v ročníku Emila Horvátha. Už počas štúdia na VŠMU hosťoval v Divadle Nová scéna v predstaveniach Ešte jeden do partie a v muzikáli Čarodejník z krajiny Oz. Od roku 2016 je členom hereckého súboru Divadla Nová scéna a v súčasnosti účinkuje v muzikáloch: Voda (a krv) nad vodou (Janči Buska), Bonviván (Laci, režisér, druhý gardista), Jánošík (krčmár Cvergeľ), Bedári (Brujon), v rozprávke Tučniaky (Prvý tučniak) a spolu s kolegami vedie divadelné dielne pre deti Nová scénička. Počas tohto leta 16. augusta sa v rámci divadla predstaví s koncertným prevedením muzikálu Cyrano  z predmestia na festivale Piešťanské zábaly a 25. augusta na nádvorí BA hradu.


 

Zdroj: TS Zuzana Šebestová, PR manažérka DNS

Zdroj foto: Archív Lukáša Pavláska

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno