Rady svojich zborových spevákov rozširuje legendárny Spevácky zbor mesta Bratislavy. Dvere sú otvorené pre zástupcov všetkých hlasových skupín, ktorí sú milovníkmi zborového spievania, majú chuť študovať nový repertoár a stať sa súčasťou jednej veľkej zborovej rodiny s bohatou 53-ročnou tradíciou.

Spevácky zbor mesta Bratislavy vznikol v roku 1971 pri Mestskom kultúrnom stredisku v Bratislave s názvom Bratislavský komorný zbor. Pod súčasným názvom pôsobí od roku 1979. Založil ho a do roku 1976 viedol dirigent Anton Kállay, neskôr Valentin Iljin a v období 1977 – 2021 zbor nepretržite viedol prof. Ladislav Holásek, pod ktorého vedením sa vyprofiloval na popredné vokálne teleso uznávané doma i v zahraničí. Zbor umelecky spolupracoval s poprednými domácimi a zahraničnými hudobnými telesami a interpretmi. Dosiahol vynikajúce umiestnenia na medzinárodných hudobných festivaloch speváckych zborov (Arezzo, Gorizia, Llangolen, Middlesbrough, Spittal, Miedzyzdroje, Karditsa, Pollheim).


Za roky svojej existencie si zbor vybudoval rozsiahly repertoár obsahujúci diela všetkých štýlových období vrátane premiér skladieb súčasných slovenských autorov. Realizoval početné nahrávky pre rozhlas a televíziu a vydal viaceré CD a LP. Od marca 2022 bol umeleckým vedúcim, zbormajstrom a dirigentom Adrian Kokoš, ktorý udržal pokračovanie činnosti zboru takmer dva roky. Aktuálne začína Spevácky zbor mesta Bratislavy písať novú kapitolu svojho pôsobenia zaradením k OZ Spevácke zbory Bratislavy a pod umeleckým vedením dirigenta Lukáša Kunsta.


V prípade záujmu stačí napísať správu na office@lessirenes.sk so stručným umeleckým životopisom. Všetci uchádzači sú vítaní 7. a 9. 5. v Kamel Klub – Karlova Ves o 18.00 h.


 

Informovala: Eva Planková


 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno