Konečne nová rozprávka pod stromčekom!

Tohtoročná Vianočná rozprávka RTVS sa začala nakrúcať v Mlynskej doline. Konečne niečo nové pre deti – Čarovný kamienok budú nakrúcať aj na Červenom Kameni, Kvačianskej doline či v skanzene v Rožnove pod Radhoštěm. Známe je už aj herecké obsadenie. Pozrite si prvé zábery!


Humorne ladený príbeh rozpráva o čarovnom kamienku, ktorý plní želania, a sile lásky, ktorá prekoná aj ľudskú chamtivosť. „Čarovný kamienok vnáša do duší a sŕdc nenávisť, zlobu, hašterivosť, ale i lásku, dobro a súcit, podľa toho, čo si ľudská bytosť želá. Verím, že náš detský divák si vyberie iba tie pozitívne stránky, pretože na rozdiel od nás dospelých sú ich duše ešte čisté a nepoškvrnené,“ povedal programový riaditeľ televíznej časti RTVS Marek Ťapák.


V rozprávke sa diváci môžu tešiť na Kristínu Spáčovú v úlohe grófky Júlie, Jakub Jablonský sa zhostil úlohy mlynára Matúša, Daniel Žulčák sa predstaví ako gróf Henrich. V snímke si zahrajú aj Zuzana Bydžovská, Anna Javorková, Milan Bahúl, Ady Hajdu, Jakub Rybárik, Ivana Wojtylová, Pavel Kříž.


A aká je hlavná zápletka novej rozprávky, ktorú verejnoprávna televízia prinesie pre detského diváka pod stromček? Vládcovia lesa darovali strigôňom Bendegúzovi a Sebele čarovný kamienok, ktorý má moc plniť ľudské želania. Strigôni uzatvorili stávku, či ľudia moc čarovného kamienka zneužijú, alebo použijú na dobré skutky. A tak sa kamienok dostal do sveta a pokojný život obyvateľov lesa, malebnej dediny a panstva čakajú veľké zmeny. Na panstvo v sprievode komorníka Vendelína (Jakub Rybárik) a sestry Júlie (Kristína Spáčová) prichádza mladý gróf Henrich (Daniel Žulčák), ktorého úlohou je zveľadiť majetok a naučiť sa hospodáriť. Henrich má však iný úmysel. Rozhodne sa vyrúbať les. Do cesty sa mu však postavia nielen obyvatelia lesa, ale aj mlynár Matúš (Jakub Jablonský) a grófka Júlia. Čo sa stane s čarovným kamienkom? Vyhrá stávku Bendegúz, či Sebela?


Pri Čarovnom kamienku RTVS spolupracuje s producentom rozprávky Zázračný nos Petrom Neveďalom, koprodukčným partnerom je spoločnosť FilmWorx Studios a projekt bude spolufinancovať aj Česká televízia. Režisérkou rozprávky je Kristína Herczegová, ktorá je aj spoluautorkou námetu spolu s Naďou Jurkemik.

Čarovným kamienok síce prinesie na televízne obrazovky súčasné témy, ale je nakrútený spôsobom, aby v prvom rade upútal detského diváka.

Ambíciou RTVS je priniesť pre divákov aspoň jednu vlastnú hranú rozprávku ročne. Minulý rok to bol titul Vianočné želanie, ktorý vznikol v spolupráci s DNA Production.

Text: RTVS – spracovaný redakciou mojakultura.sk
Zdroj foto: RTVS/Čarovný kamienok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno