Konečne! Islandský kvintet je späť so singlom Alligator!

Indie-folk-popová kapela z Islandu – Of Monsters and Men oslavuje návrat singlom Alligator! Prichádzajú s novým hudobným štýlom, pozmenili sound, no hlavne sa pripravte na originálny klip plný farieb.


Na Grammy nominovaný multiplatinový islandský kvintet Of Monsters and Men vydáva singel Alligator, na ktorom sa ako hlavná speváčka objavuje vedľajšia vokalistka kapely Nanna Bryndis Hilmarsdóttir, ktorá je taktiež hlavnou autorkou skladby. Ide o prvý nový materiál od vydania albumu Beneath The Skin, ktorý vyšiel v roku 2015. „Alligator je našou prvou skladbou po dlhom čase a zároveň je súčasťou nadchádzajúceho chystaného albumu. Pieseň prekypuje nadšením, ktoré pociťujeme vďaka tomu, že sme späť. Nemôžeme sa dočkať toho, keď vydáme ďalšiu muziku,“ približuje svoj návrat kapela.


Už na prvé počutie je zjavné, že formácia sa odkláňa od svojho soundu, využíva rockové prvky a pesnička je doslova explóziou predurčenou na to, aby sa z nej stal perfektný rádiový hit. Ortodoxní fanúšikovia budú zaiste prekvapení touto zmenou a nostalgicky si budú pripomínať staršie hity, ale zaiste bude viac takých, čo zmenu privítajú. Napokon, samotná kapela sa chcela po niekoľkoročnej prestávke niekam posunúť a podarilo sa! Čo však ostalo pre kapelu typické, to je rukopis textov. Aj Alligator v sebe nesie typickú poéziu, priam až mágiu, takže fanúšikovia sa určite majú na čo tešiť, keď sa objaví nový album.


Of Monsters and Men sa stali predmetom svetového hudobného šumu v roku 2011, kedy vydali debutový album My Head Is An Animal. Album sa stal platinovým a obsahoval jeden z najväčších hitov novej hudobnej histórie – Little Talks, ktorý sa stal prvou islandskú skladbou, ktorá prekročila jednu miliardu streamov na Spotify. Kapela má za sebou hudobný angažmán v Hunger Games alebo vo Walking Dead, vystupovala na festivaloch, ako je Coachella, Lollapalooza alebo Firefly a členovia kapely sa dokonca objavili v jednej z epizód Hry o tróny.


Zdroj: UNIVERSAL MUSIC SK – správa bola redakčne upravená

Zdroj foto: UNIVERSAL MUSIC, klip: youtube

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno