„Bože velykyj, jedynyj, Nam Ukrajinu chrany, Voli i svitu prominniam, Ty jiji osiny.“  – „Bože, veľký, jediný, Ukrajinu nám chráň, lúčmi slobody a pokoja, ju ožiar“ Spieva sa v jednej z najznámejších ukrajinských hymnických piesní Mykolu Lysenka „Modlitba za Ukrajinu“.

Koncert „Modlitba za Ukrajinu“ spojí v utorok 1. marca od 16:00 v Kostole Premonštrátov v Košiciach profesionálnych aj amatérskych umelcov, aby svojou hudbou vyjadrili duchovnú podporu trpiacemu národu, ktorý v týchto dňoch ťažko bojuje za svoju slobodu a za mier pre nás všetkých. Súčasťou koncertu bude aj svätá omša za mier a telemost, ktorý spojí Slovensko, Poľsko a Ukrajinu.


Organizátormi koncertu sú Sláčikový orchester Musica Iuvenalis a Rád Premonštrátov, opátstvo Jasov, spoluorganizátorom mesto Košice. Okrem Musicy Iuvenalis sa v programe predstavia sólisti Štátneho divadla Košice, žiaci košických Konzervatórií a Základných umeleckých škôl – ZUŠ sv. Košických mučeníkov Čordáková 50, ZUŠ Hlavná 68, ZUŠ Jantárová 6 a ZUŠ Bernolákova 26.


Modlitba za Ukrajinu (16:00)


https://www.youtube.com/watch?v=kfvb5CQ5Eno


 

PROGRAM KONCERTU:

  • 16:00 – koncert Základných umeleckých škôl
  • 18:30 – sv. omša za mier
  • 19:30 – Slávnostný koncert s telemostom

K duchovnej podpore Ukrajiny z Košíc sa prostredníctvom telemostu pripoja aj dlhoroční priatelia a spolupracovníci košického orchestra z poľského mesta Cieszyn a ukrajinského Ľvova.

Modlitba za Ukrajinu – hlavný koncert (19:30)

https://youtu.be/QVwv0kEwM5o

Vstup na koncert je voľný, ale pozývame naň nielen Košičanov, ale všetkých, ktorí chcú Ukrajincov a Ukrajinu podporiť duchovne. Môžu ho sledovať prostredníctvom online livestreamu na kanáli YouTube.

 

Zdroj: TS – Svjatoslav Dohovič, mediálny manažér festivalu Šengenský poludník

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno