Komu patrí Bratislava…

Ak ste milovníkom diskusií, zvlášť na tému verejných priestorov, určite v nedeľu 17. marca 2019 o 15:00 nevynechajte návštevu Mirbachovho paláca. Na tému KOMU PATRÍ BRATISLAVA tam budú diskutovať Milota Sidorová a Juraj Hurný.


Kvalita verejného priestoru má viacero vrstiev, pričom architektonická prestíž je len jednou z nich. Odkrývanie ďalších úrovní však môže ukázať, že pri plánovaní miest sa nemyslí na všetkých rovnako. Kde a akým spôsobom sa v mestských témach prejavujú nerovnosti?

O férovom plánovaní miest budú diskutovať Milota Sidorová a Juraj Hurný. Podujatie sa koná v rámci výstavy Nová skutočnosť.
Milota je facilitátorka a urbanistka pôsobiaca na rôznych projektoch, ktorých spoločným menovateľom je zlepšovanie kvality života v mestách, či už vo forme rodovo citlivého plánovania, alebo pripravenosti miest na klimatické zmeny.


Juraj vyštudoval sociológiu so zameraním na sociológiu mesta, vo svojej diplomovej práci sa venoval aspektom rodovo citlivého plánovania v prostredí slovenských a českých miest. Aktuálne pôsobí ako výskumník v Inštitúte pre dobre spravovanú spoločnosť.


Zdroj foto: archív Mojakultura.sk

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno