Klavírny recitál Miloša Biháryho v Trnave už dnes!

V nedeľu 5.5. 2019 o 18.00 v Zrkadlovej sále Divadla Jána Palárika Vám predstaví svoj sólový program Miloš Biháry, ktorý je súčasne druhým koncertom nového koncertného cyklu divadla – Hudobný klub Panónia.


Miloš Biháry je mladý, virtuózny klavirista, trnavský rodák, odchovanec ZUŠ Mikuláša Schneidera Trnavského, ktorý momentálne študuje na VŠMU. Hudbe a hre na klavíri sa venuje od 4 rokov.
Po ukončení ZUŠ Mikuláša Schneidera-Trnavského Biháry pokračoval štúdiom na bratislavskom konzervatóriu, a popritom zbieral ocenenia a zúčastňoval sa majstrovských kurzov. Jeho klavírnymi vzormi sú Franz Liszt, Fryderyk Chopin i Herbie Hancock. Venuje sa klasickej hudbe, no svoje klavírne umenie vie rovnako bravúrne uplatniť aj v jazzovom, popovom, funky či rockovom žánri.


V druhom vydaní Hudobného cyklu Panónia v Divadle Jána Palárika sa Miloš predstaví publiku vo svojej vážnej polohe – bude interpretovať diela velikánov klasickej hudby. Na recitáli zaznejú skladby jeho klavírnych vzorov i slávnych autorov.


PROGRAM
J.S. Bach: Prelúdium a fúga h mol
J. Haydn: Sonáta D dur
F. Liszt: Transcendentálna etuda c.10 f mol
M. Glinka/M. Balakirev: Škovránok
S.Rachmaninoff: Etuda Tableaux op.33. g mol
S. Prokofiev: Prchavé vidiny – výber
F. Chopin: Sonáta h mol


Text: DJP – doplnené redakciou mojakultura.sk
Foto: Divadlo Jána Palárika v Trnave

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno