Známy marocko-francúzsky komik Jamel Debbouze je v novej rodinnej komédii nastávajúcim otcom – Samim, ktorý musí rýchlo vymyslieť, ako splatiť dlhy a zvrátiť svoju zlú finančnú situáciu. Sami však nie je jediným, kto sa ocitá v tiesni. Ľudia z celej štvrte totiž pracujú vo firme, ktorá sa chystá prepúšťať. Susedstvu tak hrozí obdobie nezamestnanosti a neistoty. Práve v tomto momente sa Samimu podarí nájsť prácu s platom, o akom sa mu ani nesnívalo. No aby ju mohol vykonávať, musí zaprieť sám seba a klamať svojim najbližším.

Komédia Nová hračka je novou verziou filmu z roku 1976, v ktorom si zahral slávny Pierre Richard. Aktuálna snímka je vhodná pre starších aj mladších divákov, venuje sa témam správnej výchovy, nachádzania zdravých hraníc, ale aj vyrovnaniu sa so stratou milovanej osoby.


Sami prichádza do domu najbohatšieho muža Francúzska, aby robil spoločnosť jeho rozmaznanému synovi Alexandrovi. Ako už môžete tušiť, životom skúšaný Sami sa však nemieni riadiť striktnými pravidlami a chlapcovi začne otvárať oči, aby videl skutočný svet tam vonku. On sám je však motivovaný zárobkom, ktorý mu bol za „kamarátenie sa“ ponúknutý, a tento fakt oslabí skutočné priateľstvo medzi Samim a Alexom.


Film je plný situačného a slovného humoru, ale aj ponaučenia. Už od úvodu možno od snímky očakávať príjemný oddychový zážitok, avšak aj napriek jednoduchej zápletke dokáže prekvapiť. Ak teda hľadáte film pre seba a svoju rodinu, Nová hračka je dobrou európskou alternatívou. Navyše je potešujúce vidieť sympatického komika po niekoľkých rokoch znova v plnej komediálnej forme, tak ako ho poznáme napríklad z filmov Asterix a Obelix.


Film Nová hračka od distribučnej spoločnosti Film Europe príde do kín vo štvrtok 15. júna 2023.


 

Matúš Trišč

Zdroj foto: Film Europe

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno