Dvanásť mladých hercov a herečiek je prijatých na prestížnu francúzsku divadelnú školu. V nasledujúcom období budú mať niekoľko úloh, no najťažšou skúškou pre nich bude uniesť bremeno vlastnej osobitosti, talentu a potreby hrať. Pre mnohých totiž herectvo znamená totálny únik, z ktorého nie je ľahké sa vrátiť.

Film Navždy mladí presne zachytáva roky štúdia, ktoré sú napriek všetkému iba krátkym momentom. Okamihom, ktorý nás zmenil z mladých, plných očakávania na úzkostlivých a stále viac bojujúcich s časom. Zmysel skrytý za pohybom, výrazmi a hlasom – ako je to len herectvu blízke – hľadajú všetky postavy v charaktere, ktorý im bol určený. Jeden svoju rolu neprijme, ďalší ju zvládne s bravúrou a iného zasa pohltí nadobro.


Film režisérky Valerie Bruni Tedeschi podáva koncentrovaný a presný obraz o mladom hereckom natureli. Ak vás niekedy zaujímala povaha štúdia dramatického umenia, Navždy mladí vám to predvedú s neuveriteľnou autentickosťou. Presne takto vyzerajú herci na umeleckých školách – život, spev, plač, smiech aj krik. Nikdy neviete s istotou, kedy hrajú a kedy sú sami sebou, možno v tom ani žiaden rozdiel nie je. Užijete si však farbisté postavy a širokú paletu emócií, ako umeleckých produktov. 80. roky navyše filmu dodávajú anti-digitálny ráz a s pochopením sa vracajú k tomu, čo je dnes už prežitok. Búrlivé témy tej doby znova zaznievajú za spevu a náreku hercov, ktorí si zakladajú na odlišnosti.


Možno ste si počas štúdia tiež priali zostať uväznení v časovej slučke a nikdy nedospieť. Mladí herci vám preto ukážu, ako sa vďaka umeniu zakonzervovať v príbehu a v pocite, ktorý aj keď už pominul, stále môže byť živý, ak ho má kto prežívať.


Film Navždy mladí distribučnej spoločnosti Film Europe môžete teraz vidieť v slovenských kinách.


Tipy na premietanie:
28. marca | 19:00, Dom kultúry Zrkadlový háj, Bratislava
28. marca | 19:45, Kino Úsmev, Košice
2. apríla | 14:30, Kino Film Europe, Bratislava
3 . apríla |20:00, Kino Hviezda, Trnava


Spracoval: Matúš Trišč
Zdroj foto: Film Europe

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno