Killers Of The Flower Moon – prvý trailer dlho očakávaného westernu od Scorseseho

Nový film Martina Scorseseho uvedie filmový festival v Cannes v nesúťažnej sekcii 20. mája. Spolu s filmami Indiana Jones a Nástroj osudu a Jeanne du Barry, ktorý znamená veľký návrat pre herca Johnnyho Deppa, ide o najočakávanejšie premiéry tohtoročného Cannes festivalu. Dnes si môžete pozrieť aj prvý trailer Scorseseho historického veľkofilmu.

Nová snímka Martina Scorseseho je adaptáciou rovnomennej knihy od Davida Granna. Pojednáva o osude domorodého amerického kmeňa Osage, ktorý sa začiatkom 20. storočia stal jedným z najbohatších národov vďaka nálezisku ropy v štáte Oklahoma, kde kmeň žil. Vo filme uvidíme Leonarda DiCapria, Lily Gladstone, Roberta De Nira, Jesseho Plemonsa ale aj Brendana Frasera. Ide o historicky prvý film od Scorseseho, v ktorom De Niro hrá po boku DiCapria, hoci s oboma režisér pracuje už niekoľko desaťročí.


Martin Scorsese je jedným z režisérov takzvaného Nového Hollywoodu. Debutoval ešte v roku 1967 filmom Kto mi to klope na dvere? a odvtedy prináša do svetovej kinematografie originálne a nekompromisné snímky, často notoricky známe a kultové veľkofilmy. V nedávnom rozhovore pre portál Deadline však priznal, že by toho chcel divákom ako autor ponúknuť ešte oveľa viac, no vyšší vek je preňho problém: „Som už starý. Veľa čítam. Všetko sledujem. Chcem rozprávať príbehy, ale už nie je čas. Keď Kurosawa dostal svojho Oscara – keď mu ho dávali George (Lucas) a Steven (Spielberg) – povedal: “Len teraz začínam chápať možnosť kinematografie a čím by mohla byť, ale je už príliš neskoro.” Mal vtedy 83 rokov a ja som si povedal: “Čo tým myslí?” Teraz to už viem,“ povedal 80 ročný Martin Scorsese.


Film Killers of the Flower Moon bude v slovenských kinách od 19. októbra 2023.


 

Spracoval: Matúš Trišč


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno