Karmen Pál-Baláž má najhranejšiu slovenskú skladbu

Okrem toho, že má Karmen Pál-Baláž najhranejšiu slovenskú skladbu v rádiách, prejavili o ňu záujem až v Nemecku! Mladá talentovaná hudobníčka začiatkom roka predstavila svoj romantický debut Anjel, ktorý láme rebríčky hitparád.


Nádherná skladba je podľa Ifpi.cz už dva týždne po sebe najhranejšou slovenskou pesničkou. Nedávno sa Karmen ozvali z nemeckého rádia NDR 2, ktoré má údajne až 2,7 milióna každodenných poslucháčov, že by túto pieseň chceli predstaviť svojim poslucháčom.

Napriek tomu, že je Karmen na slovenskej scéne nováčik, jej prvotina mala u nás od začiatku mimoriadny úspech. Nielenže ju hrajú najpočúvanejšie rádia, tejto skladbe sa veľmi darí aj vo svete digitálu. Na YouTube už videoklip k hitu Anjel nazbieral takmer 2 milióny videní. Určite tomu pomohlo aj rozprávkové video z dielne Jakuba Mahdala, v ktorom Karmen vyzerá ako nežný anjel blúdiaci po zasneženej krajine.


Keď som sa dozvedela, že moja pesnička je najhranejšia, najprv som tomu nemohla ani veriť. No keď som už zbadala na vlastné oči Anjela pri čísle 1. v tabuľke, hneď som mala obrovský úsmev na tvári. Je to úžasné! Som šťastná, že tejto skladbe a tiež mne ako novej speváčke na scéne dali ľudia/rádiá šancu. Cítim, že to celé krásne funguje a som za to veľmi vďačná. Nehovoriac o tom, že sa Anjel zapáčil aj nemeckému rádiu. Iba ma to ešte viac utvrdilo v tom, že hudba nepozná hranice,“ vyjadrila svoju radosť z úspechu skromná hudobníčka, o ktorú je veľký záujem aj na verejných či súkromných podujatiach.Za zrodom Anjela stojí jeden z najúspešnejších spevákov slovenskej hudobnej scény Adam Ďurica, ktorý zhudobnil text od fanúšičky z Popradu Adriany Pusztovej. Potom už len pesničku posunul Karmen a dohliadal na jej produkciu.
Ich spolupráca sa však neskončila iba pri jednej pesničke. Adam Ďurica totiž útlu brunetku pozval na svoje akustické koncerty ako hudobného hosťa. Karmen si tak mala šancu zaspievať pred jeho fanúšikmi až v piatich mestách naprieč Slovenskom. Vždy keď sa tmavovláska objavila na pódiu, diváci ju privítali obrovským potleskom.

Speváčka dokonca prezradila, na čom momentálne pracuje a aké sú jej ďalšie plány do budúcna: „Pracujeme na nových pesničkách, dokonca aj v spolupráci s Adamom. Veľmi sa teším, že mi stále pomáha. Ďalšia skladba príde na svet vtedy, keď na to bude vhodná chvíľa a keď bude všetko pripravené. Verím, že to bude už čoskoro.

Zdroj textu: Universal Music SLovensko
Zdroj foto: Lukáš Kimlička, video: youtube

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno