Organizátori Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch, ktorý je zároveň aj najväčším filmovým festivalom našich českých susedov, dnes na tlačovej konferencii (11.5.) oznámili termín 55. ročníka. Oproti tradičnému júlovému termínu sa tohtoročný sviatok všetkých filmových nadšencov uskutoční o 7 týždňov neskôr, v termíne od 20. – 28. augusta.

„K tomuto kroku sme sa rozhodli po dôslednom zvážení súčasnej situácie a taktiež po konzultácii s odborníkmi. Dúfame, že v priebehu nasledujúcich mesiacov dôjde k významnému rozšíreniu vakcinácie a vďaka tomu aj k zvládnutiu pandemickej situácie, tak, aby bolo možné usporiadať karlovarský festival v maximálne bezpečnej forme pre jeho hostí a návštevníkov. Sme pochopiteľne pripravení dodržať všetky platné opatrenia,“  povedal prezident MMF KV Jiří Bartoška.


Súčasťou tlačovej konferencie bolo nielen predstavenie nového loga z dielne štúdia Najbrt, ale aj novej video platformy KVIFF.TV, ktorá sa má v budúcnosti stať kľúčovou súčasťou karlovarského festivalu. Dve gúľajúce sa oči vykúkajúce z číslovky 55 budú ako hlavný vizuál sprevádzať divákov počas celého festivalu. Vizuál nadväzuje na čiernobiele typografické hry s číslami a viditeľnosťou, ktoré charakterizovali posledné dva ročníky.


Okrem tradičných festivalových aktivít sa organizátori zamerali aj na budovanie platformy KVIFF.TV, ktorá bude počas festivalu ponúkať vlastný exkluzívny informačno-publicistický obsah, neskôr taktiež aj celoročný artový program. Ostrý štart bude mať KVIFF.TV na 16. ročníku Pragueshorts Film Festivalu, ktorý sa uskutoční 2. až 27. júna. Za spustením video platformy stojí najmä aktivita nového strategického investora, skupiny Rockaway. Podobný online projekt Edisonline aktuálne prevádzkuje aj slovenská distribučná spoločnosť Film Europe.

Podľa umeleckého riaditeľa festivalu Karla Ocha je možné, že kvôli koronavírusovej pandémii sa v tohtoročnom programe objavia aj snímky zo začiatku minulého roka. Organizátori predstavia hlavný súťažný program ako aj jednotlivé snímky spoločne s nesúťažnou sekciou festivalu už 23. júna.


Spracovala: redakcia mojakultura.sk
Zdroj foto: archív KVIFF, Michal Čížek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno