Galéria mesta Bratislavy pripravuje pestrý júl v podaní rôznorodých akcií. V Pálffyho a Mirbachovom paláci či v Letnom kine na nádvorí Galérie mesta Bratislavy bude filmové premietanie, workshop zameraný na spoznávanie vlastného tela a hmoty alebo hĺbkový výskum tvaru nášho hlavného mesta. 

Galéria mesta Bratislavy nebude v lete zaostávať a vo svojich návštevníkoch chce naďalej podnecovať cesty k otvorenému a tvorivému mysleniu.  Dôkazom sú aj pripravované podujatia, v rámci ktorých sa zvedaví jedinci dozvedia viac o štruktúre Bratislavy skrz výstavu (Ne)plánovaná Bratislava či precvičia svoju zmyslovosť na predmetoch okolo seba – Hlt kože. Niektoré zo spomínaných výstav sú interaktívne a je potrebné byť v pohodlnom oblečení, a mať bosé chodidlá.


Modrá strecha


Modrá strecha je výstavou v Mirbachovom paláci v Bratislave. Autorka Milota Havránková vychádza z vlastnej skúsenosti a pohľadu na prežívanie v autorkinom druhom domove, v osade Sedmák na strednom Slovensku. Fotografka a experimentátorka Havránková sa vracia k modrej streche domu, ktorý symbolizuje najsilnejšie motívy v jej tvorbe. Výstava je dostupná od 20.júna až do 10.novembra tohto roku.


Hlt kože


V Galérii mesta Bratislavy   je miesto, ktoré bolo pred ľuďmi dlho schované. Vďaka výstave Hlt kože uzrie ľudskú pokožku a precvičí jej citlivosť. Výstava je zameraná na spoznávanie hmoty vôkol seba a pochopeniu zmyslu (aj seba). Pálffyho palác ponúka zmyslovú úvahu o všetkom živom či mŕtvom pomocou dotykov, a preto sa odporúča byť bosý.  Výstava končí 1.septembra 2024.

Výstava Hlt kože v Galérii mesta Bratislavy. Foto: Ján Kekeli

Pohybový workshop

Pohybový workshop talentovej vizuálnej performerky Maji Štefančíkovej je prepojený s výstavou Hlt kože. Aký je limit vlastného tela? 10. júla narazia zmyslové vnemy na svoje hranice. Maja Štefančíková sa nebojí prepájať rôzne jazyky umenia – či už ide o divadlo, tanec alebo vizuálne umenie. Počet miest na workshop je limitovaný.  Pohodlné oblečenie je výhodou.

(Ne)plánová Bratislava

Hoci mesto Bratislava môže na prvý pohľad pôsobiť nesúrodo, na jej súčasnom tvare sa podpísalo viac ako 120 rokov plánovania. Výstava (Ne)plánovaná Bratislava približuje tento proces pomocou výskumov z knihy s rovnomenným názvom. Výsledky kurátorského kolektívu, ktorý pracoval na knižnej publikácii, sú vo výstave prítomné cez texty či odkazy na konkrétne strany a ich fragmenty. Výstava v Pálffyho paláci sa koná od 30.mája do 15.septembra 2024.

Výstava (Ne)plánovaná Bratislava

Film Úplní cudzinci

Letné kino na nádvorí Galérie mesta Bratislavy si 6.augusta o 21:00 pripravilo známu magickú drámu a komédiu Úplní cudzinci. Film sa dočkal spracovania aj v slovenskom podaní, no tento raz pôjde o jeho taliansku verziu z roku 2016. Snímka režiséra Paola Genoveseho nám pripomína, že v dobe moderných technológií sú naše tajomstvá vzdialené len na jeden ťah prstom.  A že stačí magický svit mesiaca na to, aby všetko ostalo naďalej skryté.

 

Karin Kissová

Foto: Galéria Mesta Bratislavy

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno